// روبات مسیر یاب ویژه - الکترونیکا

الکترونیکا پروژه های الکترونیک و مکانیک

سایت در حال به روز رسانی به نسخه ی جدید میباشد در صورت بروز مشکل با شماره ی 09213203841 تماس بگیرید

روبات مسیر یاب ویژه
این روبات با قیمت 500 هزار تومان با تضمین کارکرد مناسب و پشتیبانی همه جانبه آماده ارسال به تمام نقاط کشور میباشد

مشخصات ربات :

ربات مسیریابی که معرفی می گردد دارای مشخصات زیر می باشد :

1 ) دارای 15 سنسور LTH1550 که نویز پذیری محیطی آن بسیار پایین است.

2 ) دارای 2 موتور گیربکس 800RPM که علاوه بر سرعت، دارای قدرت لازم در برخورد با موانع و شرایط ویژه می باشد.

3 ) دارای درایور دو طرفه L298  با قابلیت تحمل جریان 2 آمپر.

4 ) دارای آی سی میکروکنترلر ATmega16 با فرکانس داخلی 8MHz.

5 ) دارای 15 مولتی ترن برای تنظیم دقیق سنسورها در شرایط محیطی مختلف.

6 ) دارای 8 آی سی آپ امپ LM358 برای تبدیل خروجی آنالوگ سنسورهای IR به خروجی دیجیتال.

7 ) دارای تغذیه 12 ولت و رگولاتورهای 7808 و 7805 برای کاهش تدریجی ولتاژ ورودی به 5 ولت.

8 ) استفاده از برد فایبرگلاس برای سوار کردن قطعات به منظور استحکام بیشتر برد.

9 ) استفاده از شاسی پلکسی برای استحکام بیشتر ربات.

10 ) استفاده از تلق پلکسی مشکی برای سوار کردن بردهای الکترونیکی و زیبایی ربات.

11 ) استفاده از چرخ های5/5 سانتی متری ( بدون احتساب روکش ) از جنس تفلون، برای عکس العمل سریع ربات در پیچ و خم های مسیر مسابقه.

روبات ویژه

نظیم سرعت ربات :

این ربات مسیریاب دارای قابلیت تغییر سرعت توسط دیپ سوئیچ 4 تایی تعبیه شده بر روی برد اصلی است. استفاده از این قابلیت ربات بدین صورت است :

1 ) اگر کلید 1 در حالت ON و 3 کلید دیگر در حالت OFF باشد : در این حالت ربات دارای کمترین و مطمئن ترین سرعت می باشد. برای مسابقات که در آنها می توان چندین رکورد را ثبت نمود، معمولا پیشنهاد می شود که برای اولین رکورد از سرعت کم و مطمئن ربات استفاده شود تا ربات بتواند تمام مسیر مسابقه را برای یک بار هم که شده، به صورت کامل طی نماید.

2 ) اگر کلید 2 در حالت ON و 3 کلید دیگر در حالت OFF باشد : در این حالت ربات دارای سرعت بیشتری نسبت به حالت اول است. ناپایداری ربات در این حالت بیشتر از حالت اول خواهد بود.

3 ) اگر کلید 3 در حالت ON و 3 کلید دیگر در حالت OFF باشد : در این حالت، ربات دارای سرعت بیشتری نسبت به دو حالت قبلی خواهد بود.

4 ) اگر کلید 4 در حالت ON و 3 کلید دیکر در حالت OFF باشد : در این حالت ربات دارای بیشترین سرعت است که این امر باعث ناپایداری بیشتر ربات در طی کردن پیچ و خم های مسیر خواهد شد. با استفاده از روش های مختلفی که در قسمتهای بعدی در مورد آنها توضیح خواهم داد می توان این ناپایداری را به حداقل کاهش داد.

این روبات  قابلین حرکت بر روی محیطهای رنگی را نیز دارد زیرا با ولمها میتوان روبات را برای هر محیطی آماده کرد.

 

تنظیمات ربات  

برای استفاده از ربات در مسابقات مختلف، قبل از قرار دادن آن در درون پیست باید یک سری تنظیمات را انجام داد که به شرح زیر می باشد :

1 ) یک سیم دو رشته که در حدود 3 یا 4 متر امتداد دارد را با توجه به رعایت پلاریته، به ربات و منبع تغذیه وصل نمایید.

2 ) منبع تغذیه را روی 11 تا 13 ولت تنظیم می کنیم و با رعایت پلاریته ( سیم قرمز به مثبت و سیم سفید به منفی تغذیه )، سیم ربات را به آن وصل می کنیم. ( هر چه ولتاژ تغذیه ربات بیشتر باشد، سرعت و قدرت ربات بیشتر شده اما از دقت آن کاسته می شود. بنابراین با اتخاذ سرعت و ولتاژ مناسب می توانید رباتی با سرعت قابل قبول و اطمینان بالا داشته باشید.)

3 ) سنسورهای ربات ممکن است در شرایط مختلف دارای کارکردهای مختلفی باشد. LEDهای مربوط به سنسورهای ربات باید روی رنگ مشکی، روشن و روی رنگ سفید، خاموش شوند. اگر چنین عکس العملی صورت نگیرد باید سنسور مربوطه را تنظیم کنیم. پس اولین کاری که باید انجام دهیم، تنظیم سنسور در پیست مسابقه است. برای این منظور باید هر 4 کلید دیپ سوئیچ 4 تایی را در حالت OFF قرار دهیم ( تا موتور های ربات حرکت نکنند ). سنسورها را یکی یکی روی خط مشکی حرکت می دهیم. اگر سنسوری که باید روشن باشد، خاموش بود باید مولتی ترن مربوط به آن سنسور را در خلاف جهت چرخش عقربه های ساعت، بچرخانیم تا LED مربوطه روشن شود و اگر در جایی که سنسور باید خاموش باشد، روشن بود باید برعکس عمل کنیم ( مولتی ترن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانیم تا خاموش شود )

به دلیل اینکه سنسورها در فاصله زیادی نسبت به سطح پیست قرار دارند، تنظیم آنها کاملا بستگی به نور محیط دارد. بنابراین تنظیم سنسورها در محل مسابقه، امری کاملا اجباری و اجتناب ناپذیر می باشد. ( پیشنهاد می شود که سنسورها را در هر دو زمینه سفید و مشکی تنظیم نمایید. )

4 ) باید توسط یک پارچه بدون پرز و کمی خیس، پیست مسابقه را تمیز کنیم تا خاک و آلودگی های آن به طور کامل پاک شود. ( این امر تاثیر قابل توجهی در حرکت ربات دارد )

5 ) به دلیل سرعت بالای ربات، برای جلوگیری از لیز خوردن ربات در پیچ ها، از چسب برق برعکس استفاده می کنیم. بدین صورت که منبع تغذیه را خاموش می کنیم و طرف چسبناک چسب برق را به طرف بیرون می چسبانیم ( در زمان ارسال ربات، این کار روی چرخ های ربات به عنوان نمونه انجام شده است )

6 ) دیپ سوئیچ ربات را روی سرعت دلخواه تنظیم می کنیم.

7 ) حال کلید RESET ( کلید فشاری کوچکی که روی ربات قرار دارد ) را به سمت داخل نگه می داریم، منبع تغذیه را وصل می کنیم، ربات را طوری روی پیست قرار می دهیم تا سنسور وسط روی خط باشد ( LED مربوط به آن روشن گردد ) و در نهایت، کلید RESET را رها می کنیم تا ربات شروع به حرکت کند.

نکته : از اتصال تمام کانکتورهای مربوط به سنسورها و برد درایور اطمینان حاصل کنید.

نکته : دیپ سوئیچ 2 تایی تعبیه شده روی برد برای پروگرم کردن میکروکنترلر است و در تمام مراحل باید در حالت ON باشد.

نکته : در صورتی که در زمان بالا رفتن ربات از سربالایی، جلوی ربات از پیست جدا شد و شروع به انحراف و چپ شدن نمود، باید جلوی ربات را با استفاده از نصب یک جسم سنگین، مانند باطری قلمی، سنگین نمود. به منظور اینکه از سنگین شدن بیش از حد ربات جلوگیری کنیم، باید باطری ها را یکی یکی اضافه نماییم تا به وزن مناسب برسیم ( وزن هر باطری قلمی در حدود 15 گرم می باشد. ) .

نکته : در فولدر AVR، دو فایل با فرمت HEX وجود دارد که یکی بدون برنامه مربوط به Loop و دیگری محتوی برنامه مربوط به Loop می باشد. اگر در مراحل مقدماتی، زمین مسابقه Loop نداشت لزومی ندارد از برنامه محتوی Loop استفاده نماییم زیرا برنامه Loop باعث اختلالات ناچیزی در عملکرد ربات در طی کردن سایر المان ها می شود. ربات ارسالی، دارای برنامه کامل است و می تواند Loop را نیز دور بزند. این نکته تنها در حد توصیه می باشد و استفاده از برنامه کامل ( با در نظر گرفتن Loop ) نیز در تمام مراحل مسابقه بلامانع می باشد. 

 

افراد شرکت کننده در این گفتگو

نظرات (2)

هنوز نظری ارسال نشده است
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

با سلام.
1-در صورت سفارش چند روز بعد ربات به دستم خواهد رسید؟
2-سورس برنامه هم ارسال خواهد شد؟
با تشکر

مهمان
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

این آماده نیس ولی مدلهای که آماده هستن 1 روزه برا مدلهایی که باید آماده بشه 1 هفته:خوب:

مهمان

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید
پروژه ها
«
 • PIC micro
 • ARM micro
 • FPGA
 • پروژهPLC-wincc
 • کامپیوتر نرم افزار
 • سخت افزار
 • روباتیک
 • میکروهای قدیمی
 • الکترونیک دیجیتال
 • الکترونیک آنالوگ
 • پروژه matlab
 • #C/C++
 • آردوینو
 • esp8266
 • AVR
»
این پروژه توسط یکی از دوستان ارسال شده و یک ساعت در سایز بزرگ با میکرو pic هستش که میتونه دما و ساعت رو نمایش بده و فایل پروتیوس شماتیک و pcb رو هم داره و نکته مثبت مدار pcb سون سگمنت هستش که با استفاده از led طراحی شده و شما میتونید از همین pcb در مدارات دیگه هم استفاده کنید و خیلی جاها به کار میاد.پروژه مشابه همین با AVR که قبلاً تو سایت قرار داده بودم رو هم میتونید نگاه کنید.سون سگمنت کاتد ...
این برد آموزشی arm رو از توی اینترنت گرفتم که تمام قطعاتش smd و pcb اون نیاز به متالیزه داشت از اونجائی که تو بیشتر شهر های ایران متالیزه نمیکنند تمام قطعاتشو تبدیل به DIP کردم و گذاشتم تو سایت چند تا via زیر میکرو هست که میتونید یک سیم افشان لخت کنید یک رشته از اونو از بالا کج کنید و با کمترین مقدار لحیم بالارو با پائین فیبر اتصال بدید من امتحان کردم جواب داد همان گونه که در تصویر میبینید ...
این برنامه با زبان vhdl نوشته شده و موج pwm را بر اساس عدد وارد شده تولید و به خروجی ارسال میکند.در این برنامه عدد 30 به معنای pwm کامل و 0 به معنای بدون موج خروجی میباشد.پروژه بر اساس ise طراحی شده است و برنامه ise را میتوانید از سایت دانلود نمایید.
این پروژه در مورد ژنراتور بادی می باشد به صورتی که ما در plc ان را شبیه سازی نموده و در حالت های زمان خطای شبکه مقدار توان اکتیو و راکتیو را اندازه گیری نموده و مقدار گشتاور را با توجه به شکل های زیر می توان تغییر داد تا سیستم در یک حالت پایداری در زمان خطای شبکه بتواند به کار خود ادامه دهد این پایان نامه کارشناسی ارشد بوده است و نمونه کار در سایت های دیگر ندارد.
زبان اَسمبلی (Assembly language) یک زبان نزدیک به سخت افزار است که در رابطه ی مستیم با دستورات سخت افزار قرار دارد و در واقع هر معماری با یک زبان اسمبلی خاص خودش شناخته میشود.زبان اسمبلی در هر سخت افزار تعداد دستور متفاوت و اپرندهای مختلفی دارد و دیگر زبانهای سطح بالا بر اساس همین زبان طراحی و نوشته میشوند.
در واقع به معنی میلیون ها دستورالعمل در ثانیه، یکی از اولین پردازندهای RISC است که بصورت تجاری عرضه شده و در سال 1984 توسط تیمی دردانشگاه استانفورد طراحی شده است. پردازنده ای ساده ولی در عین حال قوی است. در تجهیزات مختلفی بصورت تعبیه شده استفاده شده است.
در این پروژه یک بازوی مکانیکی طراحی و با استفاده از سروو موتور به کنترل آن میپردازیم.بازوی مکانیکی را با استفاده از اتوکد طراحی و با برش لیزر تمام قطعات آن را برش میدهیم و بعد با پیچ و مهره به هم اتصال میدهیم.در این پروژه از 4 عدد سروو موتور برای کنترل تمام بازوی مکانیکی استفاده شده است که به راحتی میتوان قطعات مختلف را با آن جابجا نمود.
میکرو کنترلر AT89C52 از شرکت Atmel یک میکزو کنترلر 8 بیتی از خانواده ی 8051 است که با ساختار CMOS طراحی شده و میتواند تا 24 مگا هرتز سرعت داشته باشد.از جمله امکانات این میکرو میتوان به 32 ورودی و خروجی بودن آن و همچنین 3 عدد تایمر کانتر 8 بیتی و 8 عدد وقفه و همچنین رابط سریال در آن اشاره کرد.برای برنامه نویسی این میکرو میتوان از زبان c و کامپایلر محبوب keil بهره برد البته با bascom ...
الکترونیک دانش مطالعهٔ عبور جریان الکتریکی از مواد مختلف - مانند نیمه‌رساناها، مقاومت‌ها، القاگرها و خازن‌ها - و آثار آن است. الکترونیک همچنین به عنوان شاخه‌ای از فیزیک نظری شناخته می‌شود. طراحی و ساخت مدارهای الکترونیکی برای حل مشکلات عملی، قسمتی از مباحث موجود در مهندسی الکترونیک را تشکیل می‌دهد.
در فایل زیر برای تمرین به چند سوال برنامه نویسی به زبان C به شرح زیر پاسخ داده ایم:1-برنامه ای بنویسید که 20 عدد بزرگ 40 رقمی را از وردی گرفته و آنها را صعودی مرتب نماید.2-برنامه ای بنویسید که دو عدد را بدون این که عملیات ضرب یا جمع استفاده نماید یک بار ضرب و یک بار تقسیم نمیاد.3-برنامه ای بنویسید که 20 عدد بزرگ 40 رقمی را از وردی گرفته و آنها را جمع و میانگین بگیرد.4-برنامه ای بنویسید که عددی 60 ...
سنسور DS18B20 به دلیل استفاده از یک سیم برای ارسال دیتا بسیار کاربردی و قابل استفاده در کاربردهای صنعتی است.درجه اطمینان این سنسور نسبت به سنسورهای تک سیمه دیگر بالاست لذا به کار بردن این سنسور در پروژه ای صنعتی توصیه میگردد.سنسور دماسنج DS18B20 از 9 تا 12 بیت محدوده کاری دارد و از نظر سنجش دما -55 درجه سانتی گراد و +125 درجه سانتی گراد می‌باشد. از ویژگی‌های بارز سنسور DS18B20 ارسال اطلاعات ...
ماژول ESP8266 یک ماژول قدرتمند و همه کاره در زمینه ی IOT است که در سالهای اخیر کاربردهای گسترده ای در اینترنت اشیا پیدا کرده و تنها نقطه ضعف این ماژول مصرف بالای ماژول در حدود 100 میلی آمپر و امکانات کم ماژول در حالت اسلیپ است که احتمالا در ورژنهای بعدی توسط سازنده مورد توجه قرار خواهد گرفت.در این پروژه سعی کرده ایم تا یک ماژول کاربردی شبیه به نود ام سیو NodeMCU  طراحی کنیم و با اتصال ...
در این پروژه با استفاده از یک MLX90615 برای اندازه گیری دما و یک سنسور srf05 برای اندازه گیری فاصله استفاده شده است.این گونه پروژه ها در خط تولید و اندازه گیری دما از راه دور بسیار کاربری است.در اینجا ما از ماژول GY-MCU90615 استفاده کرده ایم که از یک سنسور MLX90615 استفاده کرده است و با استفاده از یک پردازنده مقادیر i2c را به پورت سریال تبدیل کرده است تا دریافت مقادیر دما ...
آموزش
«
 • میکروها
 • کامپیوتر سخت افزار
 • کاربردی
 • مکاترونیک
 • الکترونیک دیجیتال
 • الکترونیک آنالوگ
 • برق صنعتی
 • طراحی وب
 • کامپیوتر نرم افزار
 • آموزشmatlab
 • VHDL,VERILOG
 • FPGA
 • #C/C++
 • نرم افزارهای برق
 • اندروید
 • اینترنت اشیاء (IOT)
»
MPLAB یک آی دی ای (IDE) منتشر شده از شرکت میکرو چیپ برای توسعه برنامه بر روی چیپ های PIC میباشد که هم اکنون آخرین ورژن آن با نام MPLAB X منتشر شده است. اگر خود برنامه ی MPLAB X IDE رو نصب کنید فقط می توانید به زبان اسمبلی در این برنامه کد نویسی کنید برای اینکه بتونید به زبان C کد بنویسید باید MPLAB XC8 Compiler رو هم روی سیستم نصب داشته باشید. برای نصب MPLAB x شما باید جاوا را در سیستم نصب داشته ...
برای ثبت اختراع به کجا مراجعه کنیم؟ برای ثبت اختراع باید به اداره کل ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی واقع در تهران، خیابان میرداماد، تقاطع بزرگراه مدرس- میرداماد، مراجعه شود .
این پروژه ی تحت عنوان (( ربات مسیر یاب هفت سنسور )) که در سه فصل تهیه شده است ، فصل اول مستندات این پروژه به بررسی تعاریف خاصی که در زمینه رباتیک وجود دارد و همچنین موضوعات مرتبط با آن مانند تاریخچه رباتیک ، انواع رباتها ، دسته بندی رباتها  پرداخته ایم. در فصل دوم کاربرد رباتها و همچنین اجزاء رباتها را مورد بررسی قرار داده ایم. در فصل سوم ، ساختن ربات مسیر یاب ، شرح عملکرد ربات ، توضیحات ...
پس از سال ۲۰۰۰ که با فراگیر شدن اینترنت جهانی و مفهوم دهکده جهانی واژه اینترنت چیزها نیز مطرح شد که هدفش ایجاد یک سیستم یک پارچه با قابلیت کنترل از طریق شبکه بود.اما چالشهای اصلی این ایده شامل امنیت‌ و پیچیدگی سطوح اجرای و بستر نامناسب (اینترنت بستر قابل اطمینانی از نظر اتصال پایدار نیست) و همچنین نبود یک سخت افزار قدرتمند و ارزان با ارتباطی دو طرفه و پایدار با مصرف انرژی پایین که از اهداف اصلی ...
ریموت کنترل ها که به منظور کنترل از راه دور تجهیزات الکترونیکی استفاده می شوند، در بازار به صورت بصورت فیکس کد و لرن کد می باشند که در هر دو نوع این ریموت ها یک دیتای چهاربیتی به طریق کد دهی ارسال می شود. در اینجا به بررسی ویژگی ها و تفاوت های فیکس کد و لرن کد و اینکه کدام بهتر می باشد، می پردازیم.
فایرفاکس مرورگری کدباز، رایگان و انعطاف پذیر برای تمام کاربرانی است که می خواهند ضمن داشتن امنیت در اینترنت، از وب گردی لذت ببرند. معمولاً فایرفاکس انتخاب اول کاربران حرفه ای و البته برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب است.
پایتون (Python) یک زبان برنامه نویسی تفسیری ، داینامیک و شی گرا است که می توان از آن در نرم افزار ها و تکنولوژی های متنوع بهره برد . این زبان برنامه نویسی (در ایران پیتون هم تلفظ می شود) با داشتن کتابخانه های گسترده (library)روشهای بسیار قدرتمند و حرفه ای را برای کار با زبانها و ابزار های مختلف به آسانی فراهم می کند. متن باز (اوپن سورس) بوده و یادگیری و استفاده از آن در عرض چند روز ممکن است . کد ...
شاید در نگاه اول یادگیری و کار با شبکه های عصبی رو سخت و زمان بر بدونید. البته منابع و پروژه های اندکی،به زبان فارسی در این رابطه وجود دارد و این خود یادگیری رو یه مقدار دشوار میکنه. در این فیلم آموزشی میخوام در قالب مثالی شما رو با جعبه ابزار شبکه عصبی و کار با شبکه عصبی در نرم افزار متلب آشنا کنم. قطعا اگر با چند مثال آشنا شوید و مراحل کار رو یاد بگیرید درمدت کوتاهی میتونید با شبکه ...
این خودآموز به زبان فارسی نگاشته شده و برای آشنایی مقدماتی با نحو زبان Verilog و توانایی‌های آن مفید است، مخاطب این خودآموز آن دسته از علاقه‌مندانی می‌باشند كه با زبان Verilog‌ آشنایی ندارند.زبان‌های توصیف سخت‌افزار یكی از مهمترین ابزار‌های مدرن طراحی سخت‌افزار‌ها می‌باشد كه كاربرد آنها در صنعت رو به افزایش ‌است به طوری كه امروزه عضو جدا نشدنی فرایند طراحی تا پیاده سازی سخت‌افزار‌های مدرن به شمار ...
نرم افزار ISE Design Suite محصولی از کمپانی Xilinx است که برای بهینه سازی نیرو و هزینه، از طریق بهره وری طراحی بیشتر، تولید شده است است. در واقع ابزارهای طراحی ISE با ارائه ی تکنولوژی هوشمند clock-gating، برای اولین بار، مصرف نیرو را تا سی درصد کاهش داده اند. همچنین این مجموعه نرم افزاری جدید پیشرفت هایی را در رزرو طراحی timing-driven، پشتیبانی برای طراحی plug-and-play و یک جریان طراحی بصری با ...
همان طور که می دانید توسط سوکت ها ما می توانیم میان برنامه ها و نرم افزارهای خود از راه دور ارتباط برقرار کنیم که البته این کار بین کامپیوترهای client و server انجام می شود.کلاینت در حقیقت، خدمات کامپیوتر بزرگتر را درخواست می کند. فرضا این خدمات می تواند شامل جست و جوی اطلاعات و ارسال انها به کلاینت باشد مانند هنگامی که یک پایگاه داده در وب مورد پرس و جو قرار می گیرد. نمونه های دیگری از این ...
سیستمهای کنترلی دستگاههای قدیمی علاوه بر استهلاک بالا و خرابیهای مکرر، راندمان کاری دستگاه را کاهش و زمان توقف و بلا استفاده بودن دستگاه را افزایش میدهند. با تبدیل این سیستمهای قدیمی به کنترلرهای مدرن و جدید علاوه بر اینکه زمان خواب دستگاه و خرابی های مکرر کاهش می یابد، باعث عیب یابی بسیار آسان، هزینه تعمیرات و نگهداری کمتر و افزایش راندمان تولید میشود. از دیگر مزایای این سیستمها ثبت زمان کارکرد ...
رنگ های مختلفی که در طراحی لایه ها استفاده می شود  را می توان از ترکیب RGB یا همان Red Green Blue ایجاد کرد.برای هر رنگ 255 قطره داریم و قصد داریم رنگها را در شکل hex نمایش دهیم. همونطور که میدونید اعداد در مبنای هگزادسیمال به صورت زیر نمایش داده می شوند : 
هر روزه وسایل جدیدی، به اینترنت متصل می‌شوند. ساعت‌های هوشمند نمونه‌ای از این وسایل محسوب می‌شوند. خودروها، سیستم روشنایی خانه‌ها، یخچال‌ها، چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، همگی وسایلی هستند که به عنوان یک واحد مستقل به اینترنت افزوده می‌شوند. امروزه کامپیوترها، دیگر الزاماً به آن شکل سنتی که ما می‌شناسیم (صفحه کلید و کیس و مانیتور)‌ نیستند. بلکه در قالب قطعات کوچک، میکروکنترلرها، تراشه‌های ...
مقالات
«
 • کامپیوتر
 • برق-الکترونیک
 • طرح توجیهی
 • گزارش کار آموزی
 • برق قدرت
»
سیستم محاسباتی گرید از گروهی از برنامه ها و منابع که در سراسر ماشینهای گرید گسترده شده اند تشکیل میشود. گرید دارای محیطی پویا و منابع توزیعشده غیرمتمرکز است. یکی از مهمترین موضوعات درزمینهی اجرای کارها در محیط توزیع شده مسئله زمانبندی کارها میباشد، هدف از زمانبندی، واگذاری بهینه و مناسب کارها به وظایف است. زمانبندی جز مسائل NP-Complete میباشد و الگوریتمهای قطعی برای حل اینگونه مسائل مناسب نیستند ...
امــروزه بحران مصرف برق شايد مسئله اي مشكل سـاز براي آينده كشورمـان باشد ، با كاهش و صـرفه جويي در مصـرف برق شايد بتوان نيمي از اين مشكل را حل نمود ، اما با كمي تدبير مي توان كمك بزرگي به آينده و اقتصاد نمود . ساخت دستگاه آنالايزر (VCA005) تنها گامي در بهينه سازي مصرف انرژي مي باشد ، اين دستگاه با آناليز كامل از مصـرف انرژي نموداري بصورت ماكزيمم و مينيمم مصرف در اختيار كاربر قرار مي دهـد ، ...
در این گزارش کارآموزی به مراحل مختلف انجام شده روی شیر خام برای تولید انواع فرآوردهای آن پرداخته شده،همچنین انواع دستگاهای مختلف کارخانه شیر و قسمتهای مختلف این دستگاها(میزان تولید، ظرفیت و...) ذکر شده است. در یک کارخانه شیر انواع و اقسام سنسور ها برای کنترل مراحل مختلف تولید به کار برده میشود. در بخش بعدی این گزارش مهمترین سنسور های به کار رفته در چرخه تولید کارخانه شیر و عملکرد آنها را شرح داده ...
پایان نامه ی پیش رو که در 242 صفحه جمع آوری شده است کاملترین پایان نامه موجود در زمینه ی بررسی تلفات در بخش توزیع و روش های کاهش آن میباشد. شبكه قدرت شامل سه بخش توليد ،انتقال و توزيع نيرو است . انرژي الكتريكي پس از توليد در نيروگاهها و عبور از شبكه هاي انتقال و توزيع به مصرف كنندگان مي رسد در اين مسير مقداري از انرژي بدلايل مختلف تلف مي شود قدمت بحث تلفات در بخش توزیع به اندازه قدمت صنعت برق مي ...