// کارت حافظه ی SD - الکترونیکا

الکترونیکا پروژه های الکترونیک و مکانیک

سایت در حال به روز رسانی به نسخه ی جدید میباشد در صورت بروز مشکل با شماره ی 09213203841 تماس بگیرید

کارت حافظه SD
در سال 2000 سه شرکت بزرگ Toshiba, Panasonic, sandisk موسسه SDassociation را پایه گذاری کردند تا نوعی از کارت حافظه را بسط و گسترش دهند که می توانست روی انواع تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده قرار گیرد کارت های SD در واقع نتیجه استاندارد سازی است که موسسه association SD برای این حافظه قابل وضع کرد هم اکنون سه نوع کارت حافظه SD در بازار موجود است.
کارت حافظه SD استاندارد
پر مصرف ترین نوع کارت حافظه SD در دوربین های دیجیتال انواع استاندارد این کارت هستند که اندازه ای برابر 24mm×32mm با ضخامت 2.1mm دارند دوربین های دیجیتال مختلفی از این کارت استفاده می کنند که محدوده آن ها از دوربین های کامپکت خانگی تا دوربین های بزرگ و حرفه ای گسترده شده است.
کارت های miniSD
این کارت اندازه ای برابر 20mm×21.5mm و ضخامت 1.4mm دارند این کارت های حافظه پیش تر در تلفن های همراه کاربرد زیادی داشتند اما در یکی دو سال اخیر شاهد استفاده تلفن های همراه ودوربین های دیجیتال خانگی از انواع کوچکتر این کارت ها یعنی میکروها هستیم.
کارت های microSD
اندازه کارت های میکرو 11mm×15mm است و معمولا در تلفن های همراه استفاده می شوند این روزها استفاده از این کارت های حافظه در دوربین های کامپکت خانگی عمومیت بیشتری پیدا کرده است.
کارت های SDXC, SDHC, SD و مشخصات آن ها
تا کنون سه استاندارد مختلف برای کارت های حافظه وضع شده است و هر یک از شرکت های سازنده تجهیزات الکترونیکی برای اینکه بتوانند از کارت های حافظه SD استفاده کنند می بایست مشخصات محصول آن ها مورد توافق موسسه SD association قرار بگیرد فارغ از اندازه فیزیکی کارت های SD هم اکنون سه نوع مختلف از این کارت ها موجود است که تنها تفاوت آن ها در حداکثر حجم اطلاعات آن ها است: - کارت های SD استاندارد که می توانند حداکثر 2 گیگا بایتی باشند. - کارت های SDHC که محدوده آن ها از 2 گیگابایت تا 32 گیگابایت است. - کارت های SDXC که محدوده آن ها از 32 گیگابایت تا 2 ترابایت است البته حداکثر حجم 2 ترابایت در واقع یک محدوده تئوری برای این کارت ها است و هم اکنون اغلب کارت های SDXC در حجم 64 گیگابایت هستند.
کارت های حافظه و کلاس های سرعت آن ها
- کارت های SD بر اساس کلاس های سرعت عددی نیز دسته بندی می شوند هم اکنون 4 کلاس سرعت non-UHS و یک کلاس سرعت UHS موجود هستند این دسته بندی بر اساس حداقل سرعت قابل نوشتن (write) روی کارت ها انجام می شود.
- کلاس 2: حداقل سرعت نوشتن MB/s2
- کلاس 4: حداقل سرعت نوشتن MB/s4
- کلاس 6: حداقل سرعت نوشتن MB/s6
- کلاس 10: حداقل سرعت نوشتن MB/s10
- کلاس 1 (UHS-1UHSspeed class) حداقل سرعت نوشتن MB/s10
- توجه کنید که انواع کارت های حافظه SD از نظر حجم (SDXC, SDHC, SD) می توانند در هر یک از این کلاس های سرعت نوشتن قرار بگیرند و هر کدام با کلاس های مختلف 2و4و6 و غیره شناخته می شوند اصولا دسته بندی کارت های حافظه بر اساس کلاس سرعت آن ها به این دلیل است که شرکت های سازنده کارت های حافظه بتوانند حداقل سرعت قابل ضبط بر روی تجهیزاتشان را تعیین کنند. برای مثال ممکن است sandisk بتوانند کارت حافظه ای با حداقل سرعت نوشتن MB/s15 بسازد ولی هنوز هم آن کاترت یک کارت حافظه کلاس 10 است (یا شاید هم یک کارت UHS-1 که البته بر اساس طراحی UHS نامگذاری می شود.) در هر حال یک کارت کلاس 10 باید بتوند با حداقل سرعت MB/s10 هماهنگ باشد. - شرکت های سازنده کارت حافظه ممکن است کارت های خودشان را با سرعت های بالاتر از چیزی که ادعا می کنند بسازند اما در اغلب اوقات شماره کلاس کارت که روی آن می بینید حداقل سرعت خواندن و نوشتن از کارت است ایت سرعت انتقال اطلاعات سریع ترین سرعت در شرایط ارتباطی بهینه به حساب می آید و برای ضبط ویدئو یک گلوگاه به حساب می آید از آنجا که د رهنگام ضبط فایل های ویدئویی سرعت ضبط و نوشتن اطلاعات روی کارت های حافظه بسیار بالا است سازندگان دوربین های ویدئویی معمولا یکی از کلاس های کارت های SD را به عنوان سرعت پیشنهادی خودشان پیشنهاد می دهند و تصریح می کنند که بهترین شرایط ضبط در محصولاتشان با چنان سرعتی به دست خواهد آمد.
بر چسب زنی کلاس سرعت روی کارت ها
هر یک از کارت های حافظه SD روی برچسبی که بر خود دارند یکی از این اعداد را نمایش می دهند وتنها در مورد کارت های غیر UHS شماره کلاس سرعت کارت را همراه با حرف c می بینید به عنوان کارت لکسار SDXC که تصویر آن را در اینجا می بینید دارای کلاس سرعت 10 است در مورد کارت های UHS نیز می توانید عدد کلاس سرعت کارت را در داخل یک حرف U ببینید در مثال زیر کارت extreme pro SDHC شرکت sandisk از همین نوع است.
رتبه بندی سرعت کارت ها
شرکت های سازنده کارت حافظه به طور معمول کارت های حافظه ای با سرعتی بسیار بالاتر از آنچه که برای ثبت ویدئوهای ضبط شده نیاز است را می سازند شما معمولا سرعت های مذکور را با عبارات MB/s (بخوانید مگابایت بر ثانیه) با اعدادی با یک حرف x در کنار آنها مشاهده می کنید (مثلا x40) در این مورد هر چقدر این اعداد بزرگ تر باشند بهتر است در واقع رتبه بندی با x بر اساس نرخ سرعت انتقال اطلاعات از روی یک CD-Rom استاندارد محاسبه می شود به عنوان مثال در یک کارت حافظه با سرعت x40 سرعت انتقال اطلاعات 40 برابر انتقال اطلاعاتن از روی یک CD-Rom است علاوه بر این ممکن است سازندگان کارت های حافظه سرعت خواندن از روی کارت را بزرگ تر از سرعت نوشتن آن همین علت برخی اوقات شرکت های سازنده از این عدد به عنوان یک ترفند تبلیغاتی برای پر سرعت تر نشان دادن کارت های حافظه شان می کنند.
MMC-SD-miniSD-microSD-Color-Numbers-Names
 
Sd و mmc تنها از نظر سرعت و حجم بافر با هم تفاوت دارند ولی از نظر نوع فضا و آدرس دهی ها و... با هم فرقی ندارند. پروتکل ارتباط مموری به دو شکل ide mode sd mode یا ارتباط موازی 4 بیتی و نوع spi mode یا ارتباط سریال سنکرون می باشد. پروتکل spi به طور معمول دارای سه خط اصلی ارتباطی می باشد که یکی از این سه خط وظیفه ی ارسال داده، دیگری دریافت داده و خط سوم حامل کلاک می باشد. در این ارتباط طرفین در دو حالت قرار می گیرند یکی master که تولید کننده پالس و حالت دوم slave که هیچ گونه اعمالی روی کلاک انجام نمی دهد و فقط دریافت کننده آن است. این پایه به عنوان clk پایه شماره 5 می باشد. در این ارتباط یک خط نیز حامل سیگنال SS یا SLAVE SELECTمی باشد که با فعال شدن آن سیستم دریافت کننده این سیگنال به مد SLAVE می رود اما این خط به صورت اختیاری است و در اکثر موارد نیازی به آن نیست. با مموری کارت های این خط به نوعی به عنوان Cs یا CHIP SELECT به کار می رود. پایه های 2 و 7 به ترتیب ورودی و خروجی کارت حافظه هستند. در جدول زیر شماره پین و نوع آن (ورودی و خروجی و یا منبع تغذیه) در حالت SPIدرج شده است. نکته مهم دیگر این که در این ارتباط می توان انتخاب کرد که ابتدا MSB ارسال شود یا LSB که در بحث مموری کارت MSB ابتدا ارسال می شود.نام پایه ها در میکروهای SD معمولاً به شکل زیر است:
sd-card-pinout
 

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید
پروژه ها
«
 • PIC micro
 • ARM micro
 • FPGA
 • پروژهPLC-wincc
 • کامپیوتر نرم افزار
 • سخت افزار
 • روباتیک
 • میکروهای قدیمی
 • الکترونیک دیجیتال
 • الکترونیک آنالوگ
 • پروژه matlab
 • #C/C++
 • آردوینو
 • esp8266
 • AVR
»
این پروژه توسط یکی از دوستان ارسال شده و یک ساعت در سایز بزرگ با میکرو pic هستش که میتونه دما و ساعت رو نمایش بده و فایل پروتیوس شماتیک و pcb رو هم داره و نکته مثبت مدار pcb سون سگمنت هستش که با استفاده از led طراحی شده و شما میتونید از همین pcb در مدارات دیگه هم استفاده کنید و خیلی جاها به کار میاد.پروژه مشابه همین با AVR که قبلاً تو سایت قرار داده بودم رو هم میتونید نگاه کنید.سون سگمنت کاتد ...
این برد آموزشی arm رو از توی اینترنت گرفتم که تمام قطعاتش smd و pcb اون نیاز به متالیزه داشت از اونجائی که تو بیشتر شهر های ایران متالیزه نمیکنند تمام قطعاتشو تبدیل به DIP کردم و گذاشتم تو سایت چند تا via زیر میکرو هست که میتونید یک سیم افشان لخت کنید یک رشته از اونو از بالا کج کنید و با کمترین مقدار لحیم بالارو با پائین فیبر اتصال بدید من امتحان کردم جواب داد همان گونه که در تصویر میبینید ...
این برنامه با زبان vhdl نوشته شده و موج pwm را بر اساس عدد وارد شده تولید و به خروجی ارسال میکند.در این برنامه عدد 30 به معنای pwm کامل و 0 به معنای بدون موج خروجی میباشد.پروژه بر اساس ise طراحی شده است و برنامه ise را میتوانید از سایت دانلود نمایید.
این پروژه در مورد ژنراتور بادی می باشد به صورتی که ما در plc ان را شبیه سازی نموده و در حالت های زمان خطای شبکه مقدار توان اکتیو و راکتیو را اندازه گیری نموده و مقدار گشتاور را با توجه به شکل های زیر می توان تغییر داد تا سیستم در یک حالت پایداری در زمان خطای شبکه بتواند به کار خود ادامه دهد این پایان نامه کارشناسی ارشد بوده است و نمونه کار در سایت های دیگر ندارد.
زبان اَسمبلی (Assembly language) یک زبان نزدیک به سخت افزار است که در رابطه ی مستیم با دستورات سخت افزار قرار دارد و در واقع هر معماری با یک زبان اسمبلی خاص خودش شناخته میشود.زبان اسمبلی در هر سخت افزار تعداد دستور متفاوت و اپرندهای مختلفی دارد و دیگر زبانهای سطح بالا بر اساس همین زبان طراحی و نوشته میشوند.
در واقع به معنی میلیون ها دستورالعمل در ثانیه، یکی از اولین پردازندهای RISC است که بصورت تجاری عرضه شده و در سال 1984 توسط تیمی دردانشگاه استانفورد طراحی شده است. پردازنده ای ساده ولی در عین حال قوی است. در تجهیزات مختلفی بصورت تعبیه شده استفاده شده است.
در این پروژه یک بازوی مکانیکی طراحی و با استفاده از سروو موتور به کنترل آن میپردازیم.بازوی مکانیکی را با استفاده از اتوکد طراحی و با برش لیزر تمام قطعات آن را برش میدهیم و بعد با پیچ و مهره به هم اتصال میدهیم.در این پروژه از 4 عدد سروو موتور برای کنترل تمام بازوی مکانیکی استفاده شده است که به راحتی میتوان قطعات مختلف را با آن جابجا نمود.
میکرو کنترلر AT89C52 از شرکت Atmel یک میکزو کنترلر 8 بیتی از خانواده ی 8051 است که با ساختار CMOS طراحی شده و میتواند تا 24 مگا هرتز سرعت داشته باشد.از جمله امکانات این میکرو میتوان به 32 ورودی و خروجی بودن آن و همچنین 3 عدد تایمر کانتر 8 بیتی و 8 عدد وقفه و همچنین رابط سریال در آن اشاره کرد.برای برنامه نویسی این میکرو میتوان از زبان c و کامپایلر محبوب keil بهره برد البته با bascom ...
الکترونیک دانش مطالعهٔ عبور جریان الکتریکی از مواد مختلف - مانند نیمه‌رساناها، مقاومت‌ها، القاگرها و خازن‌ها - و آثار آن است. الکترونیک همچنین به عنوان شاخه‌ای از فیزیک نظری شناخته می‌شود. طراحی و ساخت مدارهای الکترونیکی برای حل مشکلات عملی، قسمتی از مباحث موجود در مهندسی الکترونیک را تشکیل می‌دهد.
پروفسورلطفي زاده "هنگامي كه پيچيدگي بالا مي رود عبارات دقيق معناي خود را از دست ميدهند و عبارات معنادار دقت خود را از دست ميدهند" به دست آوردن تابع تبدیل سیتمهای پیچیده ای که رابطه بین ورودی و خروجی آنها قائده و قانون ریاضی به خود نمیگیرد کار حضرت فیل است!اینجاست که منطق خوشمزه فازی به داد میرسد!در این پروژه جالب و کاربردی با بهره گیری از منطق فازی در نرم افزار متلب و استفاده از میکروکنترلر ...
در فایل زیر برای تمرین به چند سوال برنامه نویسی به زبان C به شرح زیر پاسخ داده ایم:1-برنامه ای بنویسید که 20 عدد بزرگ 40 رقمی را از وردی گرفته و آنها را صعودی مرتب نماید.2-برنامه ای بنویسید که دو عدد را بدون این که عملیات ضرب یا جمع استفاده نماید یک بار ضرب و یک بار تقسیم نمیاد.3-برنامه ای بنویسید که 20 عدد بزرگ 40 رقمی را از وردی گرفته و آنها را جمع و میانگین بگیرد.4-برنامه ای بنویسید که عددی 60 ...
سنسور DS18B20 به دلیل استفاده از یک سیم برای ارسال دیتا بسیار کاربردی و قابل استفاده در کاربردهای صنعتی است.درجه اطمینان این سنسور نسبت به سنسورهای تک سیمه دیگر بالاست لذا به کار بردن این سنسور در پروژه ای صنعتی توصیه میگردد.سنسور دماسنج DS18B20 از 9 تا 12 بیت محدوده کاری دارد و از نظر سنجش دما -55 درجه سانتی گراد و +125 درجه سانتی گراد می‌باشد. از ویژگی‌های بارز سنسور DS18B20 ارسال اطلاعات ...
ماژول ESP8266 یک ماژول قدرتمند و همه کاره در زمینه ی IOT است که در سالهای اخیر کاربردهای گسترده ای در اینترنت اشیا پیدا کرده و تنها نقطه ضعف این ماژول مصرف بالای ماژول در حدود 100 میلی آمپر و امکانات کم ماژول در حالت اسلیپ است که احتمالا در ورژنهای بعدی توسط سازنده مورد توجه قرار خواهد گرفت.در این پروژه سعی کرده ایم تا یک ماژول کاربردی شبیه به نود ام سیو NodeMCU  طراحی کنیم و با اتصال ...
این برنامه را به درخواست یکی از دوستان نوشتم و طراحی آن برای من خیلی طول کشید چون میخواستم روی atmega8 پیاده شود و این میکرو به هر دلیلی روی یکی از پایه ها در شبیه ساز پروتیوس مشکل داشت و روی شبیه ساز به مشکل بر میخوردم تا این که در پایان با عوض کردن برخی از پایه ها مشکل حل شد یعنی اصولاً مشکل از برنامه نبود و بلکه بیشتر از پایه ها بود برای همین گاهی باید برای راه اندازی یا پروژه پایه های مختلف ...
آموزش
«
 • میکروها
 • کامپیوتر سخت افزار
 • کاربردی
 • مکاترونیک
 • الکترونیک دیجیتال
 • الکترونیک آنالوگ
 • برق صنعتی
 • طراحی وب
 • کامپیوتر نرم افزار
 • آموزشmatlab
 • VHDL,VERILOG
 • FPGA
 • #C/C++
 • نرم افزارهای برق
 • اندروید
 • اینترنت اشیاء (IOT)
»
MPLAB یک آی دی ای (IDE) منتشر شده از شرکت میکرو چیپ برای توسعه برنامه بر روی چیپ های PIC میباشد که هم اکنون آخرین ورژن آن با نام MPLAB X منتشر شده است. اگر خود برنامه ی MPLAB X IDE رو نصب کنید فقط می توانید به زبان اسمبلی در این برنامه کد نویسی کنید برای اینکه بتونید به زبان C کد بنویسید باید MPLAB XC8 Compiler رو هم روی سیستم نصب داشته باشید. برای نصب MPLAB x شما باید جاوا را در سیستم نصب داشته ...
برای ثبت اختراع به کجا مراجعه کنیم؟ برای ثبت اختراع باید به اداره کل ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی واقع در تهران، خیابان میرداماد، تقاطع بزرگراه مدرس- میرداماد، مراجعه شود .
این پروژه ی تحت عنوان (( ربات مسیر یاب هفت سنسور )) که در سه فصل تهیه شده است ، فصل اول مستندات این پروژه به بررسی تعاریف خاصی که در زمینه رباتیک وجود دارد و همچنین موضوعات مرتبط با آن مانند تاریخچه رباتیک ، انواع رباتها ، دسته بندی رباتها  پرداخته ایم. در فصل دوم کاربرد رباتها و همچنین اجزاء رباتها را مورد بررسی قرار داده ایم. در فصل سوم ، ساختن ربات مسیر یاب ، شرح عملکرد ربات ، توضیحات ...
پس از سال ۲۰۰۰ که با فراگیر شدن اینترنت جهانی و مفهوم دهکده جهانی واژه اینترنت چیزها نیز مطرح شد که هدفش ایجاد یک سیستم یک پارچه با قابلیت کنترل از طریق شبکه بود.اما چالشهای اصلی این ایده شامل امنیت‌ و پیچیدگی سطوح اجرای و بستر نامناسب (اینترنت بستر قابل اطمینانی از نظر اتصال پایدار نیست) و همچنین نبود یک سخت افزار قدرتمند و ارزان با ارتباطی دو طرفه و پایدار با مصرف انرژی پایین که از اهداف اصلی ...
ریموت کنترل ها که به منظور کنترل از راه دور تجهیزات الکترونیکی استفاده می شوند، در بازار به صورت بصورت فیکس کد و لرن کد می باشند که در هر دو نوع این ریموت ها یک دیتای چهاربیتی به طریق کد دهی ارسال می شود. در اینجا به بررسی ویژگی ها و تفاوت های فیکس کد و لرن کد و اینکه کدام بهتر می باشد، می پردازیم.
فایرفاکس مرورگری کدباز، رایگان و انعطاف پذیر برای تمام کاربرانی است که می خواهند ضمن داشتن امنیت در اینترنت، از وب گردی لذت ببرند. معمولاً فایرفاکس انتخاب اول کاربران حرفه ای و البته برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب است.
پایتون (Python) یک زبان برنامه نویسی تفسیری ، داینامیک و شی گرا است که می توان از آن در نرم افزار ها و تکنولوژی های متنوع بهره برد . این زبان برنامه نویسی (در ایران پیتون هم تلفظ می شود) با داشتن کتابخانه های گسترده (library)روشهای بسیار قدرتمند و حرفه ای را برای کار با زبانها و ابزار های مختلف به آسانی فراهم می کند. متن باز (اوپن سورس) بوده و یادگیری و استفاده از آن در عرض چند روز ممکن است . کد ...
شاید در نگاه اول یادگیری و کار با شبکه های عصبی رو سخت و زمان بر بدونید. البته منابع و پروژه های اندکی،به زبان فارسی در این رابطه وجود دارد و این خود یادگیری رو یه مقدار دشوار میکنه. در این فیلم آموزشی میخوام در قالب مثالی شما رو با جعبه ابزار شبکه عصبی و کار با شبکه عصبی در نرم افزار متلب آشنا کنم. قطعا اگر با چند مثال آشنا شوید و مراحل کار رو یاد بگیرید درمدت کوتاهی میتونید با شبکه ...
این خودآموز به زبان فارسی نگاشته شده و برای آشنایی مقدماتی با نحو زبان Verilog و توانایی‌های آن مفید است، مخاطب این خودآموز آن دسته از علاقه‌مندانی می‌باشند كه با زبان Verilog‌ آشنایی ندارند.زبان‌های توصیف سخت‌افزار یكی از مهمترین ابزار‌های مدرن طراحی سخت‌افزار‌ها می‌باشد كه كاربرد آنها در صنعت رو به افزایش ‌است به طوری كه امروزه عضو جدا نشدنی فرایند طراحی تا پیاده سازی سخت‌افزار‌های مدرن به شمار ...
نرم افزار ISE Design Suite محصولی از کمپانی Xilinx است که برای بهینه سازی نیرو و هزینه، از طریق بهره وری طراحی بیشتر، تولید شده است است. در واقع ابزارهای طراحی ISE با ارائه ی تکنولوژی هوشمند clock-gating، برای اولین بار، مصرف نیرو را تا سی درصد کاهش داده اند. همچنین این مجموعه نرم افزاری جدید پیشرفت هایی را در رزرو طراحی timing-driven، پشتیبانی برای طراحی plug-and-play و یک جریان طراحی بصری با ...
همان طور که می دانید توسط سوکت ها ما می توانیم میان برنامه ها و نرم افزارهای خود از راه دور ارتباط برقرار کنیم که البته این کار بین کامپیوترهای client و server انجام می شود.کلاینت در حقیقت، خدمات کامپیوتر بزرگتر را درخواست می کند. فرضا این خدمات می تواند شامل جست و جوی اطلاعات و ارسال انها به کلاینت باشد مانند هنگامی که یک پایگاه داده در وب مورد پرس و جو قرار می گیرد. نمونه های دیگری از این ...
سیستمهای کنترلی دستگاههای قدیمی علاوه بر استهلاک بالا و خرابیهای مکرر، راندمان کاری دستگاه را کاهش و زمان توقف و بلا استفاده بودن دستگاه را افزایش میدهند. با تبدیل این سیستمهای قدیمی به کنترلرهای مدرن و جدید علاوه بر اینکه زمان خواب دستگاه و خرابی های مکرر کاهش می یابد، باعث عیب یابی بسیار آسان، هزینه تعمیرات و نگهداری کمتر و افزایش راندمان تولید میشود. از دیگر مزایای این سیستمها ثبت زمان کارکرد ...
رنگ های مختلفی که در طراحی لایه ها استفاده می شود  را می توان از ترکیب RGB یا همان Red Green Blue ایجاد کرد.برای هر رنگ 255 قطره داریم و قصد داریم رنگها را در شکل hex نمایش دهیم. همونطور که میدونید اعداد در مبنای هگزادسیمال به صورت زیر نمایش داده می شوند : 
هر روزه وسایل جدیدی، به اینترنت متصل می‌شوند. ساعت‌های هوشمند نمونه‌ای از این وسایل محسوب می‌شوند. خودروها، سیستم روشنایی خانه‌ها، یخچال‌ها، چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، همگی وسایلی هستند که به عنوان یک واحد مستقل به اینترنت افزوده می‌شوند. امروزه کامپیوترها، دیگر الزاماً به آن شکل سنتی که ما می‌شناسیم (صفحه کلید و کیس و مانیتور)‌ نیستند. بلکه در قالب قطعات کوچک، میکروکنترلرها، تراشه‌های ...
مقالات
«
 • کامپیوتر
 • برق-الکترونیک
 • طرح توجیهی
 • گزارش کار آموزی
 • برق قدرت
»
سیستم محاسباتی گرید از گروهی از برنامه ها و منابع که در سراسر ماشینهای گرید گسترده شده اند تشکیل میشود. گرید دارای محیطی پویا و منابع توزیعشده غیرمتمرکز است. یکی از مهمترین موضوعات درزمینهی اجرای کارها در محیط توزیع شده مسئله زمانبندی کارها میباشد، هدف از زمانبندی، واگذاری بهینه و مناسب کارها به وظایف است. زمانبندی جز مسائل NP-Complete میباشد و الگوریتمهای قطعی برای حل اینگونه مسائل مناسب نیستند ...
امــروزه بحران مصرف برق شايد مسئله اي مشكل سـاز براي آينده كشورمـان باشد ، با كاهش و صـرفه جويي در مصـرف برق شايد بتوان نيمي از اين مشكل را حل نمود ، اما با كمي تدبير مي توان كمك بزرگي به آينده و اقتصاد نمود . ساخت دستگاه آنالايزر (VCA005) تنها گامي در بهينه سازي مصرف انرژي مي باشد ، اين دستگاه با آناليز كامل از مصـرف انرژي نموداري بصورت ماكزيمم و مينيمم مصرف در اختيار كاربر قرار مي دهـد ، ...
در این گزارش کارآموزی به مراحل مختلف انجام شده روی شیر خام برای تولید انواع فرآوردهای آن پرداخته شده،همچنین انواع دستگاهای مختلف کارخانه شیر و قسمتهای مختلف این دستگاها(میزان تولید، ظرفیت و...) ذکر شده است. در یک کارخانه شیر انواع و اقسام سنسور ها برای کنترل مراحل مختلف تولید به کار برده میشود. در بخش بعدی این گزارش مهمترین سنسور های به کار رفته در چرخه تولید کارخانه شیر و عملکرد آنها را شرح داده ...
پایان نامه ی پیش رو که در 242 صفحه جمع آوری شده است کاملترین پایان نامه موجود در زمینه ی بررسی تلفات در بخش توزیع و روش های کاهش آن میباشد. شبكه قدرت شامل سه بخش توليد ،انتقال و توزيع نيرو است . انرژي الكتريكي پس از توليد در نيروگاهها و عبور از شبكه هاي انتقال و توزيع به مصرف كنندگان مي رسد در اين مسير مقداري از انرژي بدلايل مختلف تلف مي شود قدمت بحث تلفات در بخش توزیع به اندازه قدمت صنعت برق مي ...