// ترازوی دیجیتال - الکترونیکا

الکترونیکا پروژه های الکترونیک و مکانیک

سایت در حال به روز رسانی به نسخه ی جدید میباشد در صورت بروز مشکل با شماره ی 09213203841 تماس بگیرید

ترازوی دیجیتال

تا پیش از این 3 ورژن  ترازوی دیجیتال در سایت منتشر شده بود که در واقع حالات مختلف ترازوی دیجیتال را تا کنون تست کرده ایم و بهترین راه حل همان استفاده از از آیسی های 24 بیتی ADC شناخته شد چرا که دقت در این آیسی ها بسیار بالا بوده و ماکزیمم خطا در لودسل 30 کیلویی که کمتر از نیم گرم و در لودسل 50 کیلویی به کمتر از 5 گرم میرسد که این خطا در مقابل خطای استفاده از آپ امپ که در حدود 200 تا 300 گرم است قابل مقایسه نخواهد بود.البته در آیسیهای مبدل آنالوگ به دیجیتال 24 بیتی میتوان با حذف نویز و منبغ تغذیه پایدارتر مانند پروژه یلودسل(ترازوی دیجیتال) با دقت نیم گرم AD7780 به دقت نیم گرم هم دست پیدا کرد.

 ترازوی دیجیتال با AD7780:

AD7780 یک مبدل آنالوگ به دیجیتال 24 بیتی سیگما دلتا است که میتوان مقادیر ولتاژِی را به مقادیر دیجیتال با دقت بالا تبدیل کرد.این مبدل با توجه به خاصیت LOWNOISE بودن و مصرف کمتر از 330 میکرو آمپر یکی از مبدلهای بسیار بهینه ی موجود است.علاوه بر این با توجه به دارا بودن مد خاموش و روشن از طریق دستور میکرو برای دستگاهای پرتابل بسیار مناسب است زیرا با دستور از طریق میکرو به راحتی میتوان مصرف باتری را به کمترین حد ممکن رساند. این آیسی به شکل SMD یا DIP در بازار یافت میشود که ترتیب پایه ها به شکل زیر است.

AD7780 PIN

 • پایه SCLK :این پایه کلاک ورودی برای مبدل است که با هر کلاک ار طرف میکرو یک بیت از مبدل خارج خواهد شد و این بیتها در 32 بیت یعنی 4 بیت کامل خواهند شد.
 • پایه DOUT/RDY : این پایه خروجی دیتا است که در هنگامی که دیتا آماده باشد صفر خواهد شد و منتظر میماند تا میکرو پایه SCLK را یک کند . میکرو نیز با صفر شدن  این پایه بلافاصله پایه SCLK را یک خواهد نمود و بعد از دو میکرو ثانیه مقدار روی پایه ی DOUT را خواهد خواند این عمل تا 32 بیت یعنی 4 بایت ادامه خواهد داشت.
 • GAIN : پایه تنظیم میزان تقویت سیگنال که در صورتی که 1 باشد میزان تقویت 1 برابر خواهد بود و در صورتی که 0 باشد سیگنال 128 برابر خواهد بود.
 • AIN(+)/AIN(−) : این دو پایه ورودی مثبت و منفی است که برای وردی آنالوگ در نظر گرفته شده است.
 • REFIN(+) − REFIN(−) : ولتاژ رفرنس ورودی که میتواند چیزی بین 0.5 ولت تا 5 ولت باشد
 • BPDSW : سویچ خاموش و روشن کردن ولتاژ لودسل (Bridge Power-Down Switch) وقتی این پایه زمین باشد ولتاژ لودسل قطع میشود.
 • AVDD : ولتاژ ورودی در محدوده ی 2.7  تا 5.25 ولت.
 • DVDD : ولتاژ بخش دیجیتال که پایه های دیجیتال را تغذیه میکند و بر این اساس میتوان به راحتی این آیسی را با هر ولتاژِی هماهنگ کرد و این ولتاژ میتواند در محدوده ی 2.7  تا 5.25 ولت باشد.
 • PDRST : در صورتی که این پایه یک باشد آیسی شروع به کار میکند و در صورتی که صفر باشد آیسی خاموش خواهد شد (Power-Down/Reset).
 • FILTER: این پایه برای فعال سازی فیلتر است .در صورتی که یک باشد فیلتر پایین گذر فعال خواهد شد و زمان نمونه برداری تا 300 میلی ثانیه کم میشود.اگر سرعت بالای نمونه برداری میخواهید این پایه باید زمین باشد ولی اگر سرعت مهم نیست برای حذف نویز بهتر است یک شود.

نحوه ی اتصال پایه های این آیسی به لودسل به شکل زیر است که برای بهبود عملکرد بهتر است که فیلترهای مناسب برای حذف نویز در مدار قرار داده شود.البته با توجه به سیگما دلتا بودن مبدل آنالوگ به دیجیتال  AD7780 و این که مبدلهای سیگما دلتا دارای خاصیت شکل دهی نویز داخلی هستند در واقع نویزها به طور عمده حذف خواهند شد و مقدار نویز قابل توجهی باقی نخواهد ماند و عملا بدون فیلتر هم خروجی قابل قبول خواهد بود.

 AD7780 LOAD CELL

مبدل‌های سيگما دلتا

در روش‌های مختلف تبدیل سيگنال آنالوگ به دیجیتال مشاهده می‌شود که عموماً سرعت مدولاتور کند و حجم مداری آن بزرگ می‌باشد، به‌طوری‌که قابل ساخت در یک تراشه پردازشگر سيگنال دیجیتال نمی‌باشند. لذا روشی طراحی‌شده است که در حین ایجاد میزان تفکیک زیاد، از چنان سادگی برخوردار باشد که بتوان آن را در کوچک‌ترین سطح ممكن توسط تکنولوژی CMOSتحقق داد. اين روش را تبدیل با استفاده از مدولاسيون سيگما - دلتا می‌نامند.
مزیت اين روش نسبت به روش‌های موجود، عبارت است از ساده بودن مدار آن و درنتیجه ارزان گشتن طراحي و ساخت مبدل دقت کوانتیزه کردن بالا و درنهایت قابلیت تولید مجدد سيگنال آنالوگ اصلی با یک ديكدر بسیار ساده. همچنین چون در اين روش میزان نمونه‌برداری از سيگنال ورودی بالاست، نیاز به فیلترهایی با مقادیر دقیق نخواهد بود. اين مبدل‌ها می‌توانند با استفاده از تکنیک خارن سوئيچ شده ساخته شوند که قدرت فوق نمونه‌برداری بسیار بالایی دارند.
مبدل‌های آنالوگ به دیجیتال فوق نمونه‌برداری بر اساس مدولاسیون سیگما دلتا ، دستيابي به دقت‌های بالای تبدیل را بدون نیاز به قطعات آنالوگ دقيق و المان‌های تنظیم‌شده میسر ساخته‌اند تنوع معماری‌ها و امکان مبادله پارامترهای مختلف در سیستم‌های سيگما دلتا ،چالش‌های جدیدی را برای انجام طرح‌های بهینه ایجاد کرده است اين بهینه‌سازی با توجه به جهت‌گیری نسبت به مجتمع سازی هر چه بیشتر و سازگاری با VLSI- CMOSمعمولاً در راستای افزایش نرخ تبدیل ، کاهش توان مصرفی، كاهش سطح تراشه و قابلیت کار با ولتاژ تغذیه کم می‌باشد.
مهم‌ترین عامل طراحی مبدل‌های سیگما دلتا این است که اساساً با استفاده از مبدل‌هایی با ساختارهایی که توضیح داده شد به‌دقت های بالادست نخواهیم یافت و برای دقت بالا مجبوریم از مبدل سیگما دلتا استفاده نماییم. دلیل اول این است که مبدل‌هایی که تاکنون بررسی شد دارای یک بخش دیجیتال به آنالوگ هستند که این بخش خودش دارای خطای بالاست و علاوه بر این در ورودی مبدل‌ها دارای یک مقسم ولتاژی است و اصولاً این مقسم‌ها دارای خطایی هستند که در دقت‌های بالا تا حدود 12 بیت بیشتر دقت را از بین خواهند برد.

اساس کار مبدل‌های سيگما دلتا

مبدل‌های آنالوگ به دیجیتال سیگما دلتا امروزه كاربرد وسیعی در مدارها و سیستم‌های پردازش اطلاعات پیداکرده‌اند. این نوع مبدل‌ها دقت بالاي تبدیل را بدون نیاز به فیلتر ضد تشابهي خارجی و بدون نیاز به قطعات آنالوگ دقیق ممکن می‌سازند. همه اين قابلیت‌ها و مزایا از ساختار سیستمی و روابط ریاضی حاکم بر مبدل‌های سيگما دلتا ناشی می‌شود. سه مشخصه عمده که اساس کار همه مبدل‌های سیگما دلتا را تشکیل می‌دهد عبارت‌اند از :

 • فوق نمونه‌برداری
 • شکل‌دهی نويز
 • فيلتر ديجيتالي

 ad7780 LOAD CELL

عملکرد ترازوی دیجیتال دقیق:

در ابتدا شما در راه اندازی اول باید ترازو را کالیبره نمایید به این صورت که در ابتداری راه اندازی کلید F1 را فشار دهید که در این کیپد +  است تا به منوی کالیبراسیون بروید در منوی کالیبره سازی میتوانید یک ورنه ی دقیق را برای تنطیم ترازو به سیستم معرفی نمایید و وزن مورد نظر را وارد میکنید و کلید ENTER را فشار میدهید(تقسیم).پس از این در ابتدا لودسل را بدون بار میکنید و باز هم اینتر را فشار میدهید و دوباره لودسل را با بار مورد نظر لود کرده و ENTER را فشار میدهد. از این پس میتوانید مقدار دقیق وزن را در ترازو مشاهده نمایید.

این ترازووی دیجیتال همچنین میتوانذ 5 عدد وزن مختلف را در خود ذخیره و 5 عدد رله را بر اساس ورزن لود شده قطع و وصل نماید که در فیلم آموزش داده شده است.

فایلهای موجود در پوشه ی دانلودی ترازوی دیجیتال دقیق

 • فایل PCB
 • فایل شماتسیک
 • فایل برنامه
 • پایان نامه کامل ترازوی دیجیتال دقیق

ترازوی دیجیتال با AD7780 با کنترل رله
ترازوی دیجیتال با AD7780 با کنترل رلهدر این پروژه بعد از کالیبره سازی میتوان با ذخیره ی 5 وزن مختلف 5 عدد رله را کنترل نمود که هر گاه وزن لود شده از وزن ذخیره شده بیشتر باشد رله مربوطه وصل خواهد شد.علاوه بر این قابلیت صفر کردن نیز وجود دارد.
توضیحات بیشتر
قیمت : 30000 تومان

دیدگاه های ارسالی (0)

هنوز نظری از طرف شما ارسال نشده

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید
پروژه ها
«
 • PIC micro
 • ARM micro
 • FPGA
 • پروژهPLC-wincc
 • کامپیوتر نرم افزار
 • سخت افزار
 • روباتیک
 • میکروهای قدیمی
 • الکترونیک دیجیتال
 • الکترونیک آنالوگ
 • پروژه matlab
 • #C/C++
 • آردوینو
 • esp8266
 • AVR
»
این پروژه توسط یکی از دوستان ارسال شده و یک ساعت در سایز بزرگ با میکرو pic هستش که میتونه دما و ساعت رو نمایش بده و فایل پروتیوس شماتیک و pcb رو هم داره و نکته مثبت مدار pcb سون سگمنت هستش که با استفاده از led طراحی شده و شما میتونید از همین pcb در مدارات دیگه هم استفاده کنید و خیلی جاها به کار میاد.پروژه مشابه همین با AVR که قبلاً تو سایت قرار داده بودم رو هم میتونید نگاه کنید.سون سگمنت کاتد ...
این برد آموزشی arm رو از توی اینترنت گرفتم که تمام قطعاتش smd و pcb اون نیاز به متالیزه داشت از اونجائی که تو بیشتر شهر های ایران متالیزه نمیکنند تمام قطعاتشو تبدیل به DIP کردم و گذاشتم تو سایت چند تا via زیر میکرو هست که میتونید یک سیم افشان لخت کنید یک رشته از اونو از بالا کج کنید و با کمترین مقدار لحیم بالارو با پائین فیبر اتصال بدید من امتحان کردم جواب داد همان گونه که در تصویر میبینید ...
این برنامه با زبان vhdl نوشته شده و موج pwm را بر اساس عدد وارد شده تولید و به خروجی ارسال میکند.در این برنامه عدد 30 به معنای pwm کامل و 0 به معنای بدون موج خروجی میباشد.پروژه بر اساس ise طراحی شده است و برنامه ise را میتوانید از سایت دانلود نمایید.
این پروژه در مورد ژنراتور بادی می باشد به صورتی که ما در plc ان را شبیه سازی نموده و در حالت های زمان خطای شبکه مقدار توان اکتیو و راکتیو را اندازه گیری نموده و مقدار گشتاور را با توجه به شکل های زیر می توان تغییر داد تا سیستم در یک حالت پایداری در زمان خطای شبکه بتواند به کار خود ادامه دهد این پایان نامه کارشناسی ارشد بوده است و نمونه کار در سایت های دیگر ندارد.
زبان اَسمبلی (Assembly language) یک زبان نزدیک به سخت افزار است که در رابطه ی مستیم با دستورات سخت افزار قرار دارد و در واقع هر معماری با یک زبان اسمبلی خاص خودش شناخته میشود.زبان اسمبلی در هر سخت افزار تعداد دستور متفاوت و اپرندهای مختلفی دارد و دیگر زبانهای سطح بالا بر اساس همین زبان طراحی و نوشته میشوند.
قبلاً یک پروژه در سایت به نام چراغ راهنمایی با vhdl وجود داشت که با ISE طراحی شده بود و این بار همان پروژه با نرم افزار Quartus و با جزییات بیشتری طراحی شده و کمی بهینه تر شده.این مدار بر اساس سوال زیر طراحی شده است که در آن 6 حالت در نظر گرفته شده که تاخیر در هر مرحله با مرحله قبل فرق دارد و بر اساس جدول داده شده در سوال است.در این 6 حالت باید 6 عدد LED برای چراغ راهنما کنترل شوند که در هر مرحله ...
در این پروژه یک بازوی مکانیکی طراحی و با استفاده از سروو موتور به کنترل آن میپردازیم.بازوی مکانیکی را با استفاده از اتوکد طراحی و با برش لیزر تمام قطعات آن را برش میدهیم و بعد با پیچ و مهره به هم اتصال میدهیم.در این پروژه از 4 عدد سروو موتور برای کنترل تمام بازوی مکانیکی استفاده شده است که به راحتی میتوان قطعات مختلف را با آن جابجا نمود.
میکرو کنترلر AT89C52 از شرکت Atmel یک میکزو کنترلر 8 بیتی از خانواده ی 8051 است که با ساختار CMOS طراحی شده و میتواند تا 24 مگا هرتز سرعت داشته باشد.از جمله امکانات این میکرو میتوان به 32 ورودی و خروجی بودن آن و همچنین 3 عدد تایمر کانتر 8 بیتی و 8 عدد وقفه و همچنین رابط سریال در آن اشاره کرد.برای برنامه نویسی این میکرو میتوان از زبان c و کامپایلر محبوب keil بهره برد البته با bascom ...
الکترونیک دانش مطالعهٔ عبور جریان الکتریکی از مواد مختلف - مانند نیمه‌رساناها، مقاومت‌ها، القاگرها و خازن‌ها - و آثار آن است. الکترونیک همچنین به عنوان شاخه‌ای از فیزیک نظری شناخته می‌شود. طراحی و ساخت مدارهای الکترونیکی برای حل مشکلات عملی، قسمتی از مباحث موجود در مهندسی الکترونیک را تشکیل می‌دهد.
پروفسورلطفي زاده "هنگامي كه پيچيدگي بالا مي رود عبارات دقيق معناي خود را از دست ميدهند و عبارات معنادار دقت خود را از دست ميدهند" به دست آوردن تابع تبدیل سیتمهای پیچیده ای که رابطه بین ورودی و خروجی آنها قائده و قانون ریاضی به خود نمیگیرد کار حضرت فیل است!اینجاست که منطق خوشمزه فازی به داد میرسد!در این پروژه جالب و کاربردی با بهره گیری از منطق فازی در نرم افزار متلب و استفاده از میکروکنترلر ...
در فایل زیر برای تمرین به چند سوال برنامه نویسی به زبان C به شرح زیر پاسخ داده ایم:1-برنامه ای بنویسید که 20 عدد بزرگ 40 رقمی را از وردی گرفته و آنها را صعودی مرتب نماید.2-برنامه ای بنویسید که دو عدد را بدون این که عملیات ضرب یا جمع استفاده نماید یک بار ضرب و یک بار تقسیم نمیاد.3-برنامه ای بنویسید که 20 عدد بزرگ 40 رقمی را از وردی گرفته و آنها را جمع و میانگین بگیرد.4-برنامه ای بنویسید که عددی 60 ...
در این آموزش نحوه ی اتصال دو سنسور MPU6050 به برد آردینو و نمایش همزمان خروجی آن ها روی سریال مانیتور و همچنین ذخیره ی این خروجی ها بر روی حافظه به منظور تحلیل داده ها توضیح داده می شود.
ماژول ESP8266 یک ماژول قدرتمند و همه کاره در زمینه ی IOT است که در سالهای اخیر کاربردهای گسترده ای در اینترنت اشیا پیدا کرده و تنها نقطه ضعف این ماژول مصرف بالای ماژول در حدود 100 میلی آمپر و امکانات کم ماژول در حالت اسلیپ است که احتمالا در ورژنهای بعدی توسط سازنده مورد توجه قرار خواهد گرفت.در این پروژه سعی کرده ایم تا یک ماژول کاربردی شبیه به نود ام سیو NodeMCU  طراحی کنیم و با اتصال ...
این برنامه را به درخواست یکی از دوستان نوشتم و طراحی آن برای من خیلی طول کشید چون میخواستم روی atmega8 پیاده شود و این میکرو به هر دلیلی روی یکی از پایه ها در شبیه ساز پروتیوس مشکل داشت و روی شبیه ساز به مشکل بر میخوردم تا این که در پایان با عوض کردن برخی از پایه ها مشکل حل شد یعنی اصولاً مشکل از برنامه نبود و بلکه بیشتر از پایه ها بود برای همین گاهی باید برای راه اندازی یا پروژه پایه های مختلف ...
آموزش
«
 • میکروها
 • کامپیوتر سخت افزار
 • کاربردی
 • مکاترونیک
 • الکترونیک دیجیتال
 • الکترونیک آنالوگ
 • برق صنعتی
 • طراحی وب
 • کامپیوتر نرم افزار
 • آموزشmatlab
 • VHDL,VERILOG
 • FPGA
 • #C/C++
 • نرم افزارهای برق
 • اندروید
 • اینترنت اشیاء (IOT)
»
MPLAB یک آی دی ای (IDE) منتشر شده از شرکت میکرو چیپ برای توسعه برنامه بر روی چیپ های PIC میباشد که هم اکنون آخرین ورژن آن با نام MPLAB X منتشر شده است. اگر خود برنامه ی MPLAB X IDE رو نصب کنید فقط می توانید به زبان اسمبلی در این برنامه کد نویسی کنید برای اینکه بتونید به زبان C کد بنویسید باید MPLAB XC8 Compiler رو هم روی سیستم نصب داشته باشید. برای نصب MPLAB x شما باید جاوا را در سیستم نصب داشته ...
برای ثبت اختراع به کجا مراجعه کنیم؟ برای ثبت اختراع باید به اداره کل ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی واقع در تهران، خیابان میرداماد، تقاطع بزرگراه مدرس- میرداماد، مراجعه شود .
این پروژه ی تحت عنوان (( ربات مسیر یاب هفت سنسور )) که در سه فصل تهیه شده است ، فصل اول مستندات این پروژه به بررسی تعاریف خاصی که در زمینه رباتیک وجود دارد و همچنین موضوعات مرتبط با آن مانند تاریخچه رباتیک ، انواع رباتها ، دسته بندی رباتها  پرداخته ایم. در فصل دوم کاربرد رباتها و همچنین اجزاء رباتها را مورد بررسی قرار داده ایم. در فصل سوم ، ساختن ربات مسیر یاب ، شرح عملکرد ربات ، توضیحات ...
پس از سال ۲۰۰۰ که با فراگیر شدن اینترنت جهانی و مفهوم دهکده جهانی واژه اینترنت چیزها نیز مطرح شد که هدفش ایجاد یک سیستم یک پارچه با قابلیت کنترل از طریق شبکه بود.اما چالشهای اصلی این ایده شامل امنیت‌ و پیچیدگی سطوح اجرای و بستر نامناسب (اینترنت بستر قابل اطمینانی از نظر اتصال پایدار نیست) و همچنین نبود یک سخت افزار قدرتمند و ارزان با ارتباطی دو طرفه و پایدار با مصرف انرژی پایین که از اهداف اصلی ...
این برنامه یکی از جامع ترین نرم افزار های برق به شمار میرودکه مثل برنامه ی Spice به شما امکان طراحی مدار داده و هم خروجی مورد نظرتان را در اختیار شما قرار می دهد
فایرفاکس مرورگری کدباز، رایگان و انعطاف پذیر برای تمام کاربرانی است که می خواهند ضمن داشتن امنیت در اینترنت، از وب گردی لذت ببرند. معمولاً فایرفاکس انتخاب اول کاربران حرفه ای و البته برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب است.
پایتون (Python) یک زبان برنامه نویسی تفسیری ، داینامیک و شی گرا است که می توان از آن در نرم افزار ها و تکنولوژی های متنوع بهره برد . این زبان برنامه نویسی (در ایران پیتون هم تلفظ می شود) با داشتن کتابخانه های گسترده (library)روشهای بسیار قدرتمند و حرفه ای را برای کار با زبانها و ابزار های مختلف به آسانی فراهم می کند. متن باز (اوپن سورس) بوده و یادگیری و استفاده از آن در عرض چند روز ممکن است . کد ...
شاید در نگاه اول یادگیری و کار با شبکه های عصبی رو سخت و زمان بر بدونید. البته منابع و پروژه های اندکی،به زبان فارسی در این رابطه وجود دارد و این خود یادگیری رو یه مقدار دشوار میکنه. در این فیلم آموزشی میخوام در قالب مثالی شما رو با جعبه ابزار شبکه عصبی و کار با شبکه عصبی در نرم افزار متلب آشنا کنم. قطعا اگر با چند مثال آشنا شوید و مراحل کار رو یاد بگیرید درمدت کوتاهی میتونید با شبکه ...
این خودآموز به زبان فارسی نگاشته شده و برای آشنایی مقدماتی با نحو زبان Verilog و توانایی‌های آن مفید است، مخاطب این خودآموز آن دسته از علاقه‌مندانی می‌باشند كه با زبان Verilog‌ آشنایی ندارند.زبان‌های توصیف سخت‌افزار یكی از مهمترین ابزار‌های مدرن طراحی سخت‌افزار‌ها می‌باشد كه كاربرد آنها در صنعت رو به افزایش ‌است به طوری كه امروزه عضو جدا نشدنی فرایند طراحی تا پیاده سازی سخت‌افزار‌های مدرن به شمار ...
نرم افزار ISE Design Suite محصولی از کمپانی Xilinx است که برای بهینه سازی نیرو و هزینه، از طریق بهره وری طراحی بیشتر، تولید شده است است. در واقع ابزارهای طراحی ISE با ارائه ی تکنولوژی هوشمند clock-gating، برای اولین بار، مصرف نیرو را تا سی درصد کاهش داده اند. همچنین این مجموعه نرم افزاری جدید پیشرفت هایی را در رزرو طراحی timing-driven، پشتیبانی برای طراحی plug-and-play و یک جریان طراحی بصری با ...
همان طور که می دانید توسط سوکت ها ما می توانیم میان برنامه ها و نرم افزارهای خود از راه دور ارتباط برقرار کنیم که البته این کار بین کامپیوترهای client و server انجام می شود.کلاینت در حقیقت، خدمات کامپیوتر بزرگتر را درخواست می کند. فرضا این خدمات می تواند شامل جست و جوی اطلاعات و ارسال انها به کلاینت باشد مانند هنگامی که یک پایگاه داده در وب مورد پرس و جو قرار می گیرد. نمونه های دیگری از این ...
سیستمهای کنترلی دستگاههای قدیمی علاوه بر استهلاک بالا و خرابیهای مکرر، راندمان کاری دستگاه را کاهش و زمان توقف و بلا استفاده بودن دستگاه را افزایش میدهند. با تبدیل این سیستمهای قدیمی به کنترلرهای مدرن و جدید علاوه بر اینکه زمان خواب دستگاه و خرابی های مکرر کاهش می یابد، باعث عیب یابی بسیار آسان، هزینه تعمیرات و نگهداری کمتر و افزایش راندمان تولید میشود. از دیگر مزایای این سیستمها ثبت زمان کارکرد ...
رنگ های مختلفی که در طراحی لایه ها استفاده می شود  را می توان از ترکیب RGB یا همان Red Green Blue ایجاد کرد.برای هر رنگ 255 قطره داریم و قصد داریم رنگها را در شکل hex نمایش دهیم. همونطور که میدونید اعداد در مبنای هگزادسیمال به صورت زیر نمایش داده می شوند : 
هر روزه وسایل جدیدی، به اینترنت متصل می‌شوند. ساعت‌های هوشمند نمونه‌ای از این وسایل محسوب می‌شوند. خودروها، سیستم روشنایی خانه‌ها، یخچال‌ها، چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، همگی وسایلی هستند که به عنوان یک واحد مستقل به اینترنت افزوده می‌شوند. امروزه کامپیوترها، دیگر الزاماً به آن شکل سنتی که ما می‌شناسیم (صفحه کلید و کیس و مانیتور)‌ نیستند. بلکه در قالب قطعات کوچک، میکروکنترلرها، تراشه‌های ...
مقالات
«
 • کامپیوتر
 • برق-الکترونیک
 • طرح توجیهی
 • گزارش کار آموزی
 • برق قدرت
»
سیستم محاسباتی گرید از گروهی از برنامه ها و منابع که در سراسر ماشینهای گرید گسترده شده اند تشکیل میشود. گرید دارای محیطی پویا و منابع توزیعشده غیرمتمرکز است. یکی از مهمترین موضوعات درزمینهی اجرای کارها در محیط توزیع شده مسئله زمانبندی کارها میباشد، هدف از زمانبندی، واگذاری بهینه و مناسب کارها به وظایف است. زمانبندی جز مسائل NP-Complete میباشد و الگوریتمهای قطعی برای حل اینگونه مسائل مناسب نیستند ...
امــروزه بحران مصرف برق شايد مسئله اي مشكل سـاز براي آينده كشورمـان باشد ، با كاهش و صـرفه جويي در مصـرف برق شايد بتوان نيمي از اين مشكل را حل نمود ، اما با كمي تدبير مي توان كمك بزرگي به آينده و اقتصاد نمود . ساخت دستگاه آنالايزر (VCA005) تنها گامي در بهينه سازي مصرف انرژي مي باشد ، اين دستگاه با آناليز كامل از مصـرف انرژي نموداري بصورت ماكزيمم و مينيمم مصرف در اختيار كاربر قرار مي دهـد ، ...
در این گزارش کارآموزی به مراحل مختلف انجام شده روی شیر خام برای تولید انواع فرآوردهای آن پرداخته شده،همچنین انواع دستگاهای مختلف کارخانه شیر و قسمتهای مختلف این دستگاها(میزان تولید، ظرفیت و...) ذکر شده است. در یک کارخانه شیر انواع و اقسام سنسور ها برای کنترل مراحل مختلف تولید به کار برده میشود. در بخش بعدی این گزارش مهمترین سنسور های به کار رفته در چرخه تولید کارخانه شیر و عملکرد آنها را شرح داده ...
پایان نامه ی پیش رو که در 242 صفحه جمع آوری شده است کاملترین پایان نامه موجود در زمینه ی بررسی تلفات در بخش توزیع و روش های کاهش آن میباشد. شبكه قدرت شامل سه بخش توليد ،انتقال و توزيع نيرو است . انرژي الكتريكي پس از توليد در نيروگاهها و عبور از شبكه هاي انتقال و توزيع به مصرف كنندگان مي رسد در اين مسير مقداري از انرژي بدلايل مختلف تلف مي شود قدمت بحث تلفات در بخش توزیع به اندازه قدمت صنعت برق مي ...