// در خواست کمک برای پروژه ساعت با دماسنج و رطوبت و . - برق،رباتیک،کامپیوتر - الکترونیکا

الکترونیکا پروژه های الکترونیک و مکانیک

سایت در حال به روز رسانی به نسخه ی جدید میباشد در صورت بروز مشکل با شماره ی 09213203841 تماس بگیرید

در خواست کمک برای پروژه ساعت با دماسنج و رطوبت و .

اطلاعات بیشتر
9 سال 7 ماه قبل - 9 سال 7 ماه قبل #229 توسط alirezabm777
با سلام خدمت کاربران محترم؛
بنده مدار ساعت با آلارم، رطویت سنج، دماسنج و روزهای هفته رو درست کرده ام. در زمان استارت مدار کامل لود میشود ولی وقتی ساعت رو میاره، ثانیه ساعت اصلا دقیق نیست. یعنی هر دو ثانیه یکبار به ثانیه شمار اضافه میشه. تازه همه فیوزبیتهاش هم درسته. هر کاری کردم ولی درست نشد. من که احتمال میدم از برنامه هستش. لطفا اگر کسی هست برنامشو نگاه کنه که شاید درست بشه.
(خیلی ضروری هست)

این هم فیلمی از مشکل مدار:

مشاهده فیلم

این هم برنامه:

txt file
bas file
آخرين ويرايش: 9 سال 7 ماه قبل توسط alirezabm777.

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

اطلاعات بیشتر
9 سال 7 ماه قبل - 9 سال 7 ماه قبل #230 توسط alirezabm777
یعنی هیچکس نیست کمکی بکنه؟ :(
خواهشا جواب بدید، خیلی ضروریه. :(
آخرين ويرايش: 9 سال 7 ماه قبل توسط alirezabm777.

اطلاعات بیشتر
9 سال 7 ماه قبل #231 توسط atmega128
دوست عزیز فرکانس مدارت 8 مگا هرتز هستش باید فرکانس روی فیوز بیت 8 مگ بزاری و جیتگ رو غیر فعال کنی بر اساس فیلمت ثاینه داره خوب پیش میره مشکلی به نظر نمیاد؟
این کاربران از شما تشکر نموده اند: alirezabm777

اطلاعات بیشتر
9 سال 7 ماه قبل #232 توسط atmega128
اگه بازم مشکلت حل نشد باید خط زیر رو تغییر بدی
Config Timer2 = Timer , Async = On , Prescale = 64
و پریسکالر رو از 64 به 32 تغییر بدی یعنی اگه کندتره و دو برابر کنتره باید 64 نصف بشه....
در واقع برنامه برای این کار زیاد دقیق نیس و میتونی بسیار دقیق تر بسازیش یعنی به این شکل که 8000000/64 مساوری 125000 و حالا باید 125000 بشماری تا یک ثانیه بگذره از اونجایی که تایمر دو 8 بیتیه و درگیر این شمارشه 256 تا فقط جا داره حالا میگیم جند 256 تا میشه 125000 تا که میشه 488 تا یعنی باید 488 باز تایمر سرریز کنه که بشه 1 ثانیه ولی در این برنامه این مورد رعایت نشده اگه بخوای خیلی دقیق بشه من باید یه برنامه دقیقتر بهت بدم اگه خواستی برات مینویسم :cheer:

اطلاعات بیشتر
9 سال 7 ماه قبل #233 توسط alirezabm777

واقعا ممنون از شما، مشکلش حل شد. خدا خیرتون بده. انشاءالله به آرزوهاتون برسید و موفق باشید. :)
راستی این برنامه ای که میگین که خیلی دقیقه، با 1307 هستش؟ به هر حال اگر واقعا خیلی زحمتی برایتان نیست، لطف کنید بنویسید. (البته اگر وقتتونو نمی گیره.) :)
باز هم ممنونم. :)

اطلاعات بیشتر
9 سال 7 ماه قبل #234 توسط atmega128
نه با همون تایمر خود میکرو میشه دقیقتر عمل کرد ولی حالا که درست شده من روش کار نمیکنم واقعاً وقتم پره به هر حال موفق باشید :cheer:

قدرت گرفته از كيوننا