// کورنومتر با 9 حافظه با 12 کلید فقط با یک پین - الکترونیکا

الکترونیکا پروژه های الکترونیک و مکانیک

کورنومتر با 9 حافظه با 12 کلید فقط با یک پین

این پروژه تلفیقی از پروژه های کرنومتر با 9 عدد حافظه و بینهایت کلید با یک پین میکرو است که به صورت حرفه ای تر در قالب یک کورنومتر کامل آماده شده است در واقع مشکل کرنومتر قبلی این بود که در حالت عملی مقدار مقاومتها دقیقاً درست در نمی آمد ولی در این ورژن با اضاقه شدن کالیبره سازی شما با هر مقاوتی میتوانید کیپد را کالیبره کنید و با تغییرات دما اگر مقدار مقاومتها کم یا زیاد شد با کالبره سازی مجدد مشکل حل خواهد شد.

از جمله ویژگی های این کرنومتر:

1-pcb تک لایه
2-9 حافظه برای ذخیره ی 9 زمان
3-استفاده از rtc اتمگا 8 برای تولید زمان دقیق
4-دارای مقدار 100 ام ثانیه
5-راه اندازی کیپدی 3 در 4 فقط با یک پین میکرو
6-استفاده از وقفه ی برای کیپد
7-استفاده از ایپرام برای ذخیره ی مقادیر کالیبره

ویژگی بارز این پروژه:

شاید بگویید خواندن یک کیپد 4 در 3 با یک پبن میکرو باعث تاخیر در خواندن از کیپد خواهد شد و این مشکل در عمل کاربر را دچار سردرگمی در فشردن کیپد خواهد کرد ولی من برای حل این مشکل این پایه را به وقفه ی خارجی میکرو متصل کرده و به هنگام فشار داده شدن هر کلید به صورت آنی پین از طریق adc خوانده شده و مقدار مناسب بازگشت داده خواهد شد.این قابلیت با برخی تکنکیکهای برنامه نویسی تکمیل شده است و کلیدها به طول آنی جواب میدهند.برای اطلاعات بیشتر به پروژه های پروژه های کرنومتر با 9 عدد حافظه و بینهایت کلید با یک پین میکرو مراجعه کنید.

پیکره بندی adc در محیط bascom

 Config adc=single|free ,prescaler=auto , reference=optional
اگر بخواهیم از مد single استفاده کنیم باید از دستور getadc() استفاده شود.
 • Prescaler
این گزینه کلاک adc را مشخص میکند. اگر در حالت اتوماتیک باشد کامپایلر با توجه به فرکانس اسیلاتور, بهتریت کلاک را برای adc مشخص میکند.دیگر مقادیر معتبر ۲ , ۴ , ۸ , ۱۵ , ۳۲  , ۶۴ , ۱۲۸  میباشد.
 • Referece=optional
گزینه ای اختیاری برای ولتاژ مرجع است, که میتوان از حالت های زیر نیز استفاده شود.
 • Off
ولتاژ مرجع داخلی که برابر ۲٫۵۶ ولت است خاموش شده و ولتاژ وصل شده به پایه Aref به عنوان ولتاژ مرجع در نظر گرفته می‌شود.
 •  AVCC
زمانی که از این گزینه استفاده شودولتاژ پایه AVCC بعنوان مرجع در نظر گرفته میشود
 • INTERNAL
زمانی که ولتاژ مرجع داخلی ۲٫۵۶ ولت با خازن خارجی بروی پایه AREF استفاده شود.البته انتخاب این گزینه برای میکرو هایی که ولتاژ مرجع داخلی ندارند هیچ تاثیری ندارد.
 • دستور GETADC
با این دستور سیگنال انالوگ وارد شده به مقدار دیجیتال تبدیل میشود و در متغییر تعریف شده از نوع داده WORD قرار میگیرد.
Var=getadc()
در داخل پرانتز کانال مربوطه به پورت adc قرار داده میشود.از پورت های adc میتوان بعنوان ورودی وخروجی استفاده کرد.ولی هنگامی که پورت بصورت adc پیکره بندی شود دیگر نمیتوان بعنوان I/O از ان استفاده کرد.
 • دستورات stop و start
توسط دستور start adc نمونه برداری شروع میشود و stop adc تغذیه را از adc قطع میکنیم.
نکته:پایه AVcc تغذیه قسمت ADCمی‌باشد و دلیل جدا بودن آن از تغذیه اصلی خود IC جلوگیری از تاثیر نویز بر روی مبدل انالوگ به دیجیتال می‌باشد.
نکته:وقتی که از ADCها استفاده می‌شود دیگر نمی‌توان از پورت‌A به عنوان I/O استفاده کرد.
خیلی مهم:
در این مدار ولتاژ رفرنس برای adc همان ولتاژ AVCC انتخاب شده و از آنجایی که اختلاف ولتاژ پایه های AVCC و VCC نباید بیشتر از + ̅ 0.3 ولت باشد لذا اتصال AVCCوAREF  در این حالت که ولتاژ رفرنس avcc است باعث خراب شدن مبدل داخلی میگردد.پس از اتصال  avcc به aref در این حالت خودداری کنید.

نکات راه اندازی

برای راه اندازی این کورنومتر به دلیل استفاده از یک پین باید یک مرحله کالیبره سازی انجام شود تا مقادیر بازگشتی از مبدل آنالوگ به دیجیتال به میکرو آموزش داده شود. این مقادیر در حافظه ی ایپرم میکرو ذخیره میگردد و بار دوم لازم نیست کالیره سازی انجام شود بعد از خاموش و روشن شدن پروتیوس در صورتی که برنامه با بسکام نوشته شده باشد لزومی ندارد از نو کالیبره سازی صورت گیرد زیرا میکرو مقادیر را در ایپرام ذخیره کرده است.ولی این حالت در صورتی که برنامه با کدویژن نوشته شده باشد در پروتیوس جواب نمیدهد ولی در عمل ایپرم جواب میدهد.

مدار حذف نویز برای ADC:

توجه داشته باشید که برخی منابع ولتاژ به دلیل داشتن نویز بر روی مدبل تاثیر منفی میگذارند و به همین دلیل باید مدار حذف نویز را برای مرجع مبدل قرار دهیم و ولتاژ مرجع را برای مبدل به نحوی از مدار نویز دار جدا کنیم که روشهای مختلفی برای این کار وجود دارد:
1- استفاده از آیسیهای ولتاژ مرجع برای حذف نویز به طور کامل
2-استفاده از منبع بدون نویز مانند باتری
3- استفاده از مدار پیشنهادی خود دیتاشیت برای حذف نویز که با ترکیب یک سلف و خازن نویز حذف میگردد و تاثیر مناسبی بر خروجی adc دارد به شکل زیر:
 
adc-analog-input
 
 
توجه :کاربر گرامی شما علاوه بر خرید مستقیم همچنین میتوانید این فایل را با خرید اشتراک ماهانه دانلود نمایید پس مشترک ماهانه ی سایت شوید و تا پایان مدت اشتراک از آپدیت ها و فایلهای جدید موجود در سایت بهره مند گردید.
لیست فایلهای اعضای اشتراکی
نام فایل :
کورنومتر با 9 حافظه 2
1394-08-25 01:29:32
حداقل اشتراک محتویات زمان ایجاد حجم فایل تعداد دانلودها
یک ماهه (VIP) برنامه+شماتیک 1393-09-01 22:58:06 78.24 KB 17
تنها کاربران عضو یا دارای مجوز میتوانند دانلود نمایند
توضیحات :
 
نام فایل :
کورنومتر با 9 حافظه با 12 کلید فقط با یک پین 6
1394-08-24 18:25:01
حداقل اشتراک محتویات زمان ایجاد حجم فایل تعداد دانلودها
یک ماهه (VIP) برنامه+شماتیک 1393-09-06 00:26:41 89.34 KB 25
تنها کاربران عضو یا دارای مجوز میتوانند دانلود نمایند
توضیحات :
 • در ورژن 6 با تغییر یکی از مقاومتها میزان آفست واقعی مدار اصلاح شد و در صورتی که کلیدهای دستگه به درستی عمل نکرد مقدار مقاومت 33k را بیشتر کنید.
 • اضافه کردن خازن 2200uF در این ورژن به pcb باعث کاهش نویز مدار شده و adc با وجود خازن بزرگ و مدار فیلتر به خوبی با منبع تغذیه عمل میکند
 • در صورتی که مدار شما باز هم مشکل داشت از یک باتری 9 ولتی کتابی استفاده کنید
نام فایل :
کورنومتر با 9 حافظه با 12 کلید رفع مشکلات 7
773-01-02 18:25:05
حداقل اشتراک محتویات زمان ایجاد حجم فایل تعداد دانلودها
یک ماهه (VIP) کدویژن 1393-09-19 01:31:49 75.69 KB 22
تنها کاربران عضو یا دارای مجوز میتوانند دانلود نمایند
توضیحات :
 در این ورژن تمامی خطاهای گزارش شده رفع گردید از جمله:
1-نمایش کارکترهای نا مفهوم بعد از گذشت 10 تا 20 دقیقه از شمارش
2-رفع مشکل نمایش کاکتر نامفهوم در بخش کالیبره سازی

نظرات کاربران

مجموع رتبه (0)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

بارگذاری نظرات قدیمی تر

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
پروژه ها
«
 • AVR micro
 • PIC micro
 • ARM micro
 • FPGA
 • پروژهPLC-wincc
 • کامپیوتر نرم افزار
 • سخت افزار
 • روباتیک
 • میکروهای قدیمی
 • الکترونیک دیجیتال
 • الکترونیک آنالوگ
 • پروژه matlab
 • #C/C++
»
در این پروژه با استفاده از یک MLX90615 برای اندازه گیری دما و یک سنسور srf05 برای اندازه گیری فاصله استفاده شده است.این گونه پروژه ها در خط تولید و اندازه گیری دما از راه دور بسیار کاربری است.در اینجا ما از ماژول GY-MCU90615 استفاده کرده ایم که از یک سنسور MLX90615 استفاده کرده است و با استفاده از یک پردازنده مقادیر i2c را به پورت سریال تبدیل کرده است تا دریافت مقادیر دما سادتر باشد.
این پروژه توسط یکی از دوستان ارسال شده و یک ساعت در سایز بزرگ با میکرو pic هستش که میتونه دما و ساعت رو نمایش بده و فایل پروتیوس شماتیک و pcb رو هم داره و نکته مثبت مدار pcb سون سگمنت هستش که با استفاده از led طراحی شده و شما میتونید از همین pcb در مدارات دیگه هم استفاده کنید و خیلی جاها به کار میاد.پروژه مشابه همین با AVR که قبلاً تو سایت قرار داده بودم رو هم میتونید نگاه کنید.سون سگمنت کاتد ...
پروژه آسانسور 3 طبقه به صورت ""کامل و صد در صد تست شده"" آماده کردیم.آسانسور (Elevator) آسانسور وسیله‌ای دائمی است که در ساختمانها برای جابجایی عمودی افراد، بار و یا هر دو که در ترازهای معین توقف می‌کند و دارای یک اتاقک (کابین) است. این اتاقک بین حداقل دو ریل راهنما از جنس سخت (صلب) که عمودی (یا با حداکثر انحراف ۱۵ درجه از خط قائم) هستند حرکت می‌کند. آسانسورها در یک تقسیم‌بندی کلی به دو گروه اصلی ...
این برنامه با زبان vhdl نوشته شده و موج pwm را بر اساس عدد وارد شده تولید و به خروجی ارسال میکند.در این برنامه عدد 30 به معنای pwm کامل و 0 به معنای بدون موج خروجی میباشد.پروژه بر اساس ise طراحی شده است و برنامه ise را میتوانید از سایت دانلود نمایید.
این پروژه در مورد ژنراتور بادی می باشد به صورتی که ما در plc ان را شبیه سازی نموده و در حالت های زمان خطای شبکه مقدار توان اکتیو و راکتیو را اندازه گیری نموده و مقدار گشتاور را با توجه به شکل های زیر می توان تغییر داد تا سیستم در یک حالت پایداری در زمان خطای شبکه بتواند به کار خود ادامه دهد این پایان نامه کارشناسی ارشد بوده است و نمونه کار در سایت های دیگر ندارد.
زبان اَسمبلی (Assembly language) یک زبان نزدیک به سخت افزار است که در رابطه ی مستیم با دستورات سخت افزار قرار دارد و در واقع هر معماری با یک زبان اسمبلی خاص خودش شناخته میشود.زبان اسمبلی در هر سخت افزار تعداد دستور متفاوت و اپرندهای مختلفی دارد و دیگر زبانهای سطح بالا بر اساس همین زبان طراحی و نوشته میشوند.
در واقع به معنی میلیون ها دستورالعمل در ثانیه، یکی از اولین پردازندهای RISC است که بصورت تجاری عرضه شده و در سال 1984 توسط تیمی دردانشگاه استانفورد طراحی شده است. پردازنده ای ساده ولی در عین حال قوی است. در تجهیزات مختلفی بصورت تعبیه شده استفاده شده است.  خصوصیات پردازندۀ MIPS تعداد زیاد رجیسترهای همه منظوره مجموعه کوچک دستورات اندازه دستورات ثابت ولی فرمت آنها متغیر است ...
در این پروژه یک بازوی مکانیکی طراحی و با استفاده از سروو موتور به کنترل آن میپردازیم.بازوی مکانیکی را با استفاده از اتوکد طراحی و با برش لیزر تمام قطعات آن را برش میدهیم و بعد با پیچ و مهره به هم اتصال میدهیم.در این پروژه از 4 عدد سروو موتور برای کنترل تمام بازوی مکانیکی استفاده شده است که به راحتی میتوان قطعات مختلف را با آن جابجا نمود.
میکرو کنترلر AT89C52 از شرکت Atmel یک میکزو کنترلر 8 بیتی از خانواده ی 8051 است که با ساختار CMOS طراحی شده و میتواند تا 24 مگا هرتز سرعت داشته باشد.از جمله امکانات این میکرو میتوان به 32 ورودی و خروجی بودن آن و همچنین 3 عدد تایمر کانتر 8 بیتی و 8 عدد وقفه و همچنین رابط سریال در آن اشاره کرد.برای برنامه نویسی این میکرو میتوان از زبان c و کامپایلر محبوب keil بهره برد البته با bascom ...
الکترونیک دانش مطالعهٔ عبور جریان الکتریکی از مواد مختلف - مانند نیمه‌رساناها، مقاومت‌ها، القاگرها و خازن‌ها - و آثار آن است. الکترونیک همچنین به عنوان شاخه‌ای از فیزیک نظری شناخته می‌شود. طراحی و ساخت مدارهای الکترونیکی برای حل مشکلات عملی، قسمتی از مباحث موجود در مهندسی الکترونیک را تشکیل می‌دهد.
سيستمهاي قدرت عموما به صورت سه فاز متعادل و در شرايط سينوسي ماندگار مورد بهرهبرداري قرار ميگيرند. در چنين سيستمي اطلاع از ميزان توان عبوري از خطوط، همچنين ولتاژ در شينه هاي مختلف سيستم براي بهره برداران از شبكه قدرت از اهميت ويژهاي برخوردار است. خصوصا زماني كه سيستم در اثر عواملي چون نصب نيروگاههاي جديد، رشد بار و يا نصب خطوط انتقال جديد دستخوش تغييرات شده باشد. هدف از انجام مطالعات پخش بار، ...
در فایل زیر برای تمرین به چند سوال برنامه نویسی به زبان C به شرح زیر پاسخ داده ایم:1-برنامه ای بنویسید که 20 عدد بزرگ 40 رقمی را از وردی گرفته و آنها را صعودی مرتب نماید.2-برنامه ای بنویسید که دو عدد را بدون این که عملیات ضرب یا جمع استفاده نماید یک بار ضرب و یک بار تقسیم نمیاد.3-برنامه ای بنویسید که 20 عدد بزرگ 40 رقمی را از وردی گرفته و آنها را جمع و میانگین بگیرد.4-برنامه ای بنویسید که عددی 60 ...
آموزش
«
 • میکروها
 • کامپیوتر سخت افزار
 • کاربردی
 • مکاترونیک
 • الکترونیک دیجیتال
 • الکترونیک آنالوگ
 • برق صنعتی
 • طراحی وب
 • کامپیوتر نرم افزار
 • آموزشmatlab
 • VHDL,VERILOG
 • FPGA
 • #C/C++
 • نرم افزارهای برق
 • اندروید
»
برای ثبت اختراع به کجا مراجعه کنیم؟ برای ثبت اختراع باید به اداره کل ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی واقع در تهران، خیابان میرداماد، تقاطع بزرگراه مدرس- میرداماد، مراجعه شود .
این پروژه ی تحت عنوان (( ربات مسیر یاب هفت سنسور )) که در سه فصل تهیه شده است ، فصل اول مستندات این پروژه به بررسی تعاریف خاصی که در زمینه رباتیک وجود دارد و همچنین موضوعات مرتبط با آن مانند تاریخچه رباتیک ، انواع رباتها ، دسته بندی رباتها  پرداخته ایم. در فصل دوم کاربرد رباتها و همچنین اجزاء رباتها را مورد بررسی قرار داده ایم. در فصل سوم ، ساختن ربات مسیر یاب ، شرح عملکرد ربات ، توضیحات ...
شاید گاهی به یک قطعه نیاز داشته باشید ولی در پروتئوس وجود نداشته باشه من آموزشهای زیادی توی وب سایتهای مختلف دیدم ولی هیچ کدوم در مورد شبیه سازی یک قطعه که در شبیه سازی فعال باشه رو توضیح ندادن و اکثراً به شکل شماتیک و pcb آموزش رو محدود کردن.ولی در پروتوس میشه قطعاتی رو طراحی کرد که عملکرد واقعی رو از خودشون نشون بدن و در این ویدیو ما سعی کردیم که یک قطعه lm35 رو با پروتویوس بسازیم و عملکردشو ...
این برنامه یکی از جامع ترین نرم افزار های برق به شمار میرودکه مثل برنامه ی Spice به شما امکان طراحی مدار داده و هم خروجی مورد نظرتان را در اختیار شما قرار می دهد
فایرفاکس مرورگری کدباز، رایگان و انعطاف پذیر برای تمام کاربرانی است که می خواهند ضمن داشتن امنیت در اینترنت، از وب گردی لذت ببرند. معمولاً فایرفاکس انتخاب اول کاربران حرفه ای و البته برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب است.
پایتون (Python) یک زبان برنامه نویسی تفسیری ، داینامیک و شی گرا است که می توان از آن در نرم افزار ها و تکنولوژی های متنوع بهره برد . این زبان برنامه نویسی (در ایران پیتون هم تلفظ می شود) با داشتن کتابخانه های گسترده (library)روشهای بسیار قدرتمند و حرفه ای را برای کار با زبانها و ابزار های مختلف به آسانی فراهم می کند. متن باز (اوپن سورس) بوده و یادگیری و استفاده از آن در عرض چند روز ممکن است . کد ...
سیمولینک ابزاری قدرتمند برای شبیه سازی انواع سیستمها میباشد.نرم افزار matlab از نظر Simulink فوق العاده کاربردی و گسترده است. همچنین محیط گرافیکی guide نیز ابزار سودمند برای ایجاد gui (محیط گرافیکی) متناسب با سیستمهای مختلف میباشد.با ابزار guide در متلب میتوان به راحتی یک محیط گرافیکی ایجاد کرد. هدف از این آموزش یادگیری چگونگی برقراری ارتباط بین Simulink و guide در نرم افزار matlab است.از این رو ...
FPGA های متفاوتی توسط شرکتهای مختلف تولید میگردد که در ایران معروفترین آنها FPGAهای شرکت Xliinx و شرکتAltera میباشند. برای برنامه نویسی FPGAهای Xliinx از برنامه ی ise و برای برنامه نویسی Altera ها از max-plusII یا Quartus استفاده میکنیم.
نرم افزار ISE Design Suite محصولی از کمپانی Xilinx است که برای بهینه سازی نیرو و هزینه، از طریق بهره وری طراحی بیشتر، تولید شده است است. در واقع ابزارهای طراحی ISE با ارائه ی تکنولوژی هوشمند clock-gating، برای اولین بار، مصرف نیرو را تا سی درصد کاهش داده اند. همچنین این مجموعه نرم افزاری جدید پیشرفت هایی را در رزرو طراحی timing-driven، پشتیبانی برای طراحی plug-and-play و یک جریان طراحی بصری با ...
همان طور که می دانید توسط سوکت ها ما می توانیم میان برنامه ها و نرم افزارهای خود از راه دور ارتباط برقرار کنیم که البته این کار بین کامپیوترهای client و server انجام می شود.کلاینت در حقیقت، خدمات کامپیوتر بزرگتر را درخواست می کند. فرضا این خدمات می تواند شامل جست و جوی اطلاعات و ارسال انها به کلاینت باشد مانند هنگامی که یک پایگاه داده در وب مورد پرس و جو قرار می گیرد. نمونه های دیگری از این ...
سیستمهای کنترلی دستگاههای قدیمی علاوه بر استهلاک بالا و خرابیهای مکرر، راندمان کاری دستگاه را کاهش و زمان توقف و بلا استفاده بودن دستگاه را افزایش میدهند. با تبدیل این سیستمهای قدیمی به کنترلرهای مدرن و جدید علاوه بر اینکه زمان خواب دستگاه و خرابی های مکرر کاهش می یابد، باعث عیب یابی بسیار آسان، هزینه تعمیرات و نگهداری کمتر و افزایش راندمان تولید میشود. از دیگر مزایای این سیستمها ثبت زمان کارکرد ...
رنگ های مختلفی که در طراحی لایه ها استفاده می شود  را می توان از ترکیب RGB یا همان Red Green Blue ایجاد کرد.برای هر رنگ 255 قطره داریم و قصد داریم رنگها را در شکل hex نمایش دهیم. همونطور که میدونید اعداد در مبنای هگزادسیمال به صورت زیر نمایش داده می شوند : 
مقالات
«
 • کامپیوتر
 • برق-الکترونیک
 • طرح توجیهی
 • گزارش کار آموزی
 • برق قدرت
»
در این پژوهش ابتدا در مورد، ابتدا در مورد اثر انگشت و تاریخچه منطق فازی و همچنین شرح مختصری در مورد استفاده از منطق فازی در بیومتریک می پردازیم. در ادامه، کارهای که محققین در خصوص استفاده از روشهای فازی جهت شناسایی اثر انگشت انجام داده اند از جمله روش استفاده از منطق فازی در سیستم های اثر انگشت، معماری یک سیستم ترکیبی، و همچنین استفاده از رمز گذاری فازی برای نشان دادن ساختار ویژگی های برآمدگی های ...
امــروزه بحران مصرف برق شايد مسئله اي مشكل سـاز براي آينده كشورمـان باشد ، با كاهش و صـرفه جويي در مصـرف برق شايد بتوان نيمي از اين مشكل را حل نمود ، اما با كمي تدبير مي توان كمك بزرگي به آينده و اقتصاد نمود . ساخت دستگاه آنالايزر (VCA005) تنها گامي در بهينه سازي مصرف انرژي مي باشد ، اين دستگاه با آناليز كامل از مصـرف انرژي نموداري بصورت ماكزيمم و مينيمم مصرف در اختيار كاربر قرار مي دهـد ، ...
در این گزارش کارآموزی به مراحل مختلف انجام شده روی شیر خام برای تولید انواع فرآوردهای آن پرداخته شده،همچنین انواع دستگاهای مختلف کارخانه شیر و قسمتهای مختلف این دستگاها(میزان تولید، ظرفیت و...) ذکر شده است. در یک کارخانه شیر انواع و اقسام سنسور ها برای کنترل مراحل مختلف تولید به کار برده میشود. در بخش بعدی این گزارش مهمترین سنسور های به کار رفته در چرخه تولید کارخانه شیر و عملکرد آنها را شرح داده ...
پایان نامه ی پیش رو که در 242 صفحه جمع آوری شده است کاملترین پایان نامه موجود در زمینه ی بررسی تلفات در بخش توزیع و روش های کاهش آن میباشد. شبكه قدرت شامل سه بخش توليد ،انتقال و توزيع نيرو است . انرژي الكتريكي پس از توليد در نيروگاهها و عبور از شبكه هاي انتقال و توزيع به مصرف كنندگان مي رسد در اين مسير مقداري از انرژي بدلايل مختلف تلف مي شود قدمت بحث تلفات در بخش توزیع به اندازه قدمت صنعت برق مي ...