// ترازوی دیجیتال - الکترونیکا

الکترونیکا پروژه های الکترونیک و مکانیک

ترازوی دیجیتال

تا پیش از این 3 ورژن  ترازوی دیجیتال در سایت منتشر شده بود که در واقع حالات مختلف ترازوی دیجیتال را تا کنون تست کرده ایم و بهترین راه حل همان استفاده از از آیسی های 24 بیتی ADC شناخته شد چرا که دقت در این آیسی ها بسیار بالا بوده و ماکزیمم خطا در لودسل 30 کیلویی که کمتر از نیم گرم و در لودسل 50 کیلویی به کمتر از 5 گرم میرسد که این خطا در مقابل خطای استفاده از آپ امپ که در حدود 200 تا 300 گرم است قابل مقایسه نخواهد بود.البته در آیسیهای مبدل آنالوگ به دیجیتال 24 بیتی میتوان با حذف نویز و منبغ تغذیه پایدارتر مانند پروژه یلودسل(ترازوی دیجیتال) با دقت نیم گرم AD7780 به دقت نیم گرم هم دست پیدا کرد.

 ترازوی دیجیتال با AD7780:

AD7780 یک مبدل آنالوگ به دیجیتال 24 بیتی سیگما دلتا است که میتوان مقادیر ولتاژِی را به مقادیر دیجیتال با دقت بالا تبدیل کرد.این مبدل با توجه به خاصیت LOWNOISE بودن و مصرف کمتر از 330 میکرو آمپر یکی از مبدلهای بسیار بهینه ی موجود است.علاوه بر این با توجه به دارا بودن مد خاموش و روشن از طریق دستور میکرو برای دستگاهای پرتابل بسیار مناسب است زیرا با دستور از طریق میکرو به راحتی میتوان مصرف باتری را به کمترین حد ممکن رساند. این آیسی به شکل SMD یا DIP در بازار یافت میشود که ترتیب پایه ها به شکل زیر است.

AD7780 PIN

 • پایه SCLK :این پایه کلاک ورودی برای مبدل است که با هر کلاک ار طرف میکرو یک بیت از مبدل خارج خواهد شد و این بیتها در 32 بیت یعنی 4 بیت کامل خواهند شد.
 • پایه DOUT/RDY : این پایه خروجی دیتا است که در هنگامی که دیتا آماده باشد صفر خواهد شد و منتظر میماند تا میکرو پایه SCLK را یک کند . میکرو نیز با صفر شدن  این پایه بلافاصله پایه SCLK را یک خواهد نمود و بعد از دو میکرو ثانیه مقدار روی پایه ی DOUT را خواهد خواند این عمل تا 32 بیت یعنی 4 بایت ادامه خواهد داشت.
 • GAIN : پایه تنظیم میزان تقویت سیگنال که در صورتی که 1 باشد میزان تقویت 1 برابر خواهد بود و در صورتی که 0 باشد سیگنال 128 برابر خواهد بود.
 • AIN(+)/AIN(−) : این دو پایه ورودی مثبت و منفی است که برای وردی آنالوگ در نظر گرفته شده است.
 • REFIN(+) − REFIN(−) : ولتاژ رفرنس ورودی که میتواند چیزی بین 0.5 ولت تا 5 ولت باشد
 • BPDSW : سویچ خاموش و روشن کردن ولتاژ لودسل (Bridge Power-Down Switch) وقتی این پایه زمین باشد ولتاژ لودسل قطع میشود.
 • AVDD : ولتاژ ورودی در محدوده ی 2.7  تا 5.25 ولت.
 • DVDD : ولتاژ بخش دیجیتال که پایه های دیجیتال را تغذیه میکند و بر این اساس میتوان به راحتی این آیسی را با هر ولتاژِی هماهنگ کرد و این ولتاژ میتواند در محدوده ی 2.7  تا 5.25 ولت باشد.
 • PDRST : در صورتی که این پایه یک باشد آیسی شروع به کار میکند و در صورتی که صفر باشد آیسی خاموش خواهد شد (Power-Down/Reset).
 • FILTER: این پایه برای فعال سازی فیلتر است .در صورتی که یک باشد فیلتر پایین گذر فعال خواهد شد و زمان نمونه برداری تا 300 میلی ثانیه کم میشود.اگر سرعت بالای نمونه برداری میخواهید این پایه باید زمین باشد ولی اگر سرعت مهم نیست برای حذف نویز بهتر است یک شود.

نحوه ی اتصال پایه های این آیسی به لودسل به شکل زیر است که برای بهبود عملکرد بهتر است که فیلترهای مناسب برای حذف نویز در مدار قرار داده شود.البته با توجه به سیگما دلتا بودن مبدل آنالوگ به دیجیتال  AD7780 و این که مبدلهای سیگما دلتا دارای خاصیت شکل دهی نویز داخلی هستند در واقع نویزها به طور عمده حذف خواهند شد و مقدار نویز قابل توجهی باقی نخواهد ماند و عملا بدون فیلتر هم خروجی قابل قبول خواهد بود.

 AD7780 LOAD CELL

مبدل‌های سيگما دلتا

در روش‌های مختلف تبدیل سيگنال آنالوگ به دیجیتال مشاهده می‌شود که عموماً سرعت مدولاتور کند و حجم مداری آن بزرگ می‌باشد، به‌طوری‌که قابل ساخت در یک تراشه پردازشگر سيگنال دیجیتال نمی‌باشند. لذا روشی طراحی‌شده است که در حین ایجاد میزان تفکیک زیاد، از چنان سادگی برخوردار باشد که بتوان آن را در کوچک‌ترین سطح ممكن توسط تکنولوژی CMOSتحقق داد. اين روش را تبدیل با استفاده از مدولاسيون سيگما - دلتا می‌نامند.
مزیت اين روش نسبت به روش‌های موجود، عبارت است از ساده بودن مدار آن و درنتیجه ارزان گشتن طراحي و ساخت مبدل دقت کوانتیزه کردن بالا و درنهایت قابلیت تولید مجدد سيگنال آنالوگ اصلی با یک ديكدر بسیار ساده. همچنین چون در اين روش میزان نمونه‌برداری از سيگنال ورودی بالاست، نیاز به فیلترهایی با مقادیر دقیق نخواهد بود. اين مبدل‌ها می‌توانند با استفاده از تکنیک خارن سوئيچ شده ساخته شوند که قدرت فوق نمونه‌برداری بسیار بالایی دارند.
مبدل‌های آنالوگ به دیجیتال فوق نمونه‌برداری بر اساس مدولاسیون سیگما دلتا ، دستيابي به دقت‌های بالای تبدیل را بدون نیاز به قطعات آنالوگ دقيق و المان‌های تنظیم‌شده میسر ساخته‌اند تنوع معماری‌ها و امکان مبادله پارامترهای مختلف در سیستم‌های سيگما دلتا ،چالش‌های جدیدی را برای انجام طرح‌های بهینه ایجاد کرده است اين بهینه‌سازی با توجه به جهت‌گیری نسبت به مجتمع سازی هر چه بیشتر و سازگاری با VLSI- CMOSمعمولاً در راستای افزایش نرخ تبدیل ، کاهش توان مصرفی، كاهش سطح تراشه و قابلیت کار با ولتاژ تغذیه کم می‌باشد.
مهم‌ترین عامل طراحی مبدل‌های سیگما دلتا این است که اساساً با استفاده از مبدل‌هایی با ساختارهایی که توضیح داده شد به‌دقت های بالادست نخواهیم یافت و برای دقت بالا مجبوریم از مبدل سیگما دلتا استفاده نماییم. دلیل اول این است که مبدل‌هایی که تاکنون بررسی شد دارای یک بخش دیجیتال به آنالوگ هستند که این بخش خودش دارای خطای بالاست و علاوه بر این در ورودی مبدل‌ها دارای یک مقسم ولتاژی است و اصولاً این مقسم‌ها دارای خطایی هستند که در دقت‌های بالا تا حدود 12 بیت بیشتر دقت را از بین خواهند برد.

اساس کار مبدل‌های سيگما دلتا

مبدل‌های آنالوگ به دیجیتال سیگما دلتا امروزه كاربرد وسیعی در مدارها و سیستم‌های پردازش اطلاعات پیداکرده‌اند. این نوع مبدل‌ها دقت بالاي تبدیل را بدون نیاز به فیلتر ضد تشابهي خارجی و بدون نیاز به قطعات آنالوگ دقیق ممکن می‌سازند. همه اين قابلیت‌ها و مزایا از ساختار سیستمی و روابط ریاضی حاکم بر مبدل‌های سيگما دلتا ناشی می‌شود. سه مشخصه عمده که اساس کار همه مبدل‌های سیگما دلتا را تشکیل می‌دهد عبارت‌اند از :

 • فوق نمونه‌برداری
 • شکل‌دهی نويز
 • فيلتر ديجيتالي

 ad7780 LOAD CELL

عملکرد ترازوی دیجیتال دقیق:

در ابتدا شما در راه اندازی اول باید ترازو را کالیبره نمایید به این صورت که در ابتداری راه اندازی کلید F1 را فشار دهید که در این کیپد +  است تا به منوی کالیبراسیون بروید در منوی کالیبره سازی میتوانید یک ورنه ی دقیق را برای تنطیم ترازو به سیستم معرفی نمایید و وزن مورد نظر را وارد میکنید و کلید ENTER را فشار میدهید(تقسیم).پس از این در ابتدا لودسل را بدون بار میکنید و باز هم اینتر را فشار میدهید و دوباره لودسل را با بار مورد نظر لود کرده و ENTER را فشار میدهد. از این پس میتوانید مقدار دقیق وزن را در ترازو مشاهده نمایید.

این ترازووی دیجیتال همچنین میتوانذ 5 عدد وزن مختلف را در خود ذخیره و 5 عدد رله را بر اساس ورزن لود شده قطع و وصل نماید که در فیلم آموزش داده شده است.

فایلهای موجود در پوشه ی دانلودی ترازوی دیجیتال دقیق

 • فایل PCB
 • فایل شماتسیک
 • فایل برنامه
 • پایان نامه کامل ترازوی دیجیتال دقیق

ترازوی دیجیتال با AD7780 با کنترل رله
ترازوی دیجیتال با AD7780 با کنترل رلهدر این پروژه بعد از کالیبره سازی میتوان با ذخیره ی 5 وزن مختلف 5 عدد رله را کنترل نمود که هر گاه وزن لود شده از وزن ذخیره شده بیشتر باشد رله مربوطه وصل خواهد شد.علاوه بر این قابلیت صفر کردن نیز وجود دارد.
توضیحات بیشتر
قیمت : 30000 تومان

نظرات کاربران

مجموع رتبه (0)
 • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
پروژه ها
«
 • AVR micro
 • PIC micro
 • ARM micro
 • FPGA
 • پروژهPLC-wincc
 • کامپیوتر نرم افزار
 • سخت افزار
 • روباتیک
 • میکروهای قدیمی
 • الکترونیک دیجیتال
 • الکترونیک آنالوگ
 • پروژه matlab
 • #C/C++
»
در این پروژه با استفاده از یک MLX90615 برای اندازه گیری دما و یک سنسور srf05 برای اندازه گیری فاصله استفاده شده است.این گونه پروژه ها در خط تولید و اندازه گیری دما از راه دور بسیار کاربری است.در اینجا ما از ماژول GY-MCU90615 استفاده کرده ایم که از یک سنسور MLX90615 استفاده کرده است و با استفاده از یک پردازنده مقادیر i2c را به پورت سریال تبدیل کرده است تا دریافت مقادیر دما سادتر باشد.
این پروژه توسط یکی از دوستان ارسال شده و یک ساعت در سایز بزرگ با میکرو pic هستش که میتونه دما و ساعت رو نمایش بده و فایل پروتیوس شماتیک و pcb رو هم داره و نکته مثبت مدار pcb سون سگمنت هستش که با استفاده از led طراحی شده و شما میتونید از همین pcb در مدارات دیگه هم استفاده کنید و خیلی جاها به کار میاد.پروژه مشابه همین با AVR که قبلاً تو سایت قرار داده بودم رو هم میتونید نگاه کنید.سون سگمنت کاتد ...
پروژه آسانسور 3 طبقه به صورت ""کامل و صد در صد تست شده"" آماده کردیم.آسانسور (Elevator) آسانسور وسیله‌ای دائمی است که در ساختمانها برای جابجایی عمودی افراد، بار و یا هر دو که در ترازهای معین توقف می‌کند و دارای یک اتاقک (کابین) است. این اتاقک بین حداقل دو ریل راهنما از جنس سخت (صلب) که عمودی (یا با حداکثر انحراف ۱۵ درجه از خط قائم) هستند حرکت می‌کند. آسانسورها در یک تقسیم‌بندی کلی به دو گروه اصلی ...
این برنامه با زبان vhdl نوشته شده و موج pwm را بر اساس عدد وارد شده تولید و به خروجی ارسال میکند.در این برنامه عدد 30 به معنای pwm کامل و 0 به معنای بدون موج خروجی میباشد.پروژه بر اساس ise طراحی شده است و برنامه ise را میتوانید از سایت دانلود نمایید.
این پروژه در مورد ژنراتور بادی می باشد به صورتی که ما در plc ان را شبیه سازی نموده و در حالت های زمان خطای شبکه مقدار توان اکتیو و راکتیو را اندازه گیری نموده و مقدار گشتاور را با توجه به شکل های زیر می توان تغییر داد تا سیستم در یک حالت پایداری در زمان خطای شبکه بتواند به کار خود ادامه دهد این پایان نامه کارشناسی ارشد بوده است و نمونه کار در سایت های دیگر ندارد.
زبان اَسمبلی (Assembly language) یک زبان نزدیک به سخت افزار است که در رابطه ی مستیم با دستورات سخت افزار قرار دارد و در واقع هر معماری با یک زبان اسمبلی خاص خودش شناخته میشود.زبان اسمبلی در هر سخت افزار تعداد دستور متفاوت و اپرندهای مختلفی دارد و دیگر زبانهای سطح بالا بر اساس همین زبان طراحی و نوشته میشوند.
در واقع به معنی میلیون ها دستورالعمل در ثانیه، یکی از اولین پردازندهای RISC است که بصورت تجاری عرضه شده و در سال 1984 توسط تیمی دردانشگاه استانفورد طراحی شده است. پردازنده ای ساده ولی در عین حال قوی است. در تجهیزات مختلفی بصورت تعبیه شده استفاده شده است.  خصوصیات پردازندۀ MIPS تعداد زیاد رجیسترهای همه منظوره مجموعه کوچک دستورات اندازه دستورات ثابت ولی فرمت آنها متغیر است ...
در این پروژه یک بازوی مکانیکی طراحی و با استفاده از سروو موتور به کنترل آن میپردازیم.بازوی مکانیکی را با استفاده از اتوکد طراحی و با برش لیزر تمام قطعات آن را برش میدهیم و بعد با پیچ و مهره به هم اتصال میدهیم.در این پروژه از 4 عدد سروو موتور برای کنترل تمام بازوی مکانیکی استفاده شده است که به راحتی میتوان قطعات مختلف را با آن جابجا نمود.
میکرو کنترلر AT89C52 از شرکت Atmel یک میکزو کنترلر 8 بیتی از خانواده ی 8051 است که با ساختار CMOS طراحی شده و میتواند تا 24 مگا هرتز سرعت داشته باشد.از جمله امکانات این میکرو میتوان به 32 ورودی و خروجی بودن آن و همچنین 3 عدد تایمر کانتر 8 بیتی و 8 عدد وقفه و همچنین رابط سریال در آن اشاره کرد.برای برنامه نویسی این میکرو میتوان از زبان c و کامپایلر محبوب keil بهره برد البته با bascom ...
الکترونیک دانش مطالعهٔ عبور جریان الکتریکی از مواد مختلف - مانند نیمه‌رساناها، مقاومت‌ها، القاگرها و خازن‌ها - و آثار آن است. الکترونیک همچنین به عنوان شاخه‌ای از فیزیک نظری شناخته می‌شود. طراحی و ساخت مدارهای الکترونیکی برای حل مشکلات عملی، قسمتی از مباحث موجود در مهندسی الکترونیک را تشکیل می‌دهد.
سيستمهاي قدرت عموما به صورت سه فاز متعادل و در شرايط سينوسي ماندگار مورد بهرهبرداري قرار ميگيرند. در چنين سيستمي اطلاع از ميزان توان عبوري از خطوط، همچنين ولتاژ در شينه هاي مختلف سيستم براي بهره برداران از شبكه قدرت از اهميت ويژهاي برخوردار است. خصوصا زماني كه سيستم در اثر عواملي چون نصب نيروگاههاي جديد، رشد بار و يا نصب خطوط انتقال جديد دستخوش تغييرات شده باشد. هدف از انجام مطالعات پخش بار، ...
در فایل زیر برای تمرین به چند سوال برنامه نویسی به زبان C به شرح زیر پاسخ داده ایم:1-برنامه ای بنویسید که 20 عدد بزرگ 40 رقمی را از وردی گرفته و آنها را صعودی مرتب نماید.2-برنامه ای بنویسید که دو عدد را بدون این که عملیات ضرب یا جمع استفاده نماید یک بار ضرب و یک بار تقسیم نمیاد.3-برنامه ای بنویسید که 20 عدد بزرگ 40 رقمی را از وردی گرفته و آنها را جمع و میانگین بگیرد.4-برنامه ای بنویسید که عددی 60 ...
آموزش
«
 • میکروها
 • کامپیوتر سخت افزار
 • کاربردی
 • مکاترونیک
 • الکترونیک دیجیتال
 • الکترونیک آنالوگ
 • برق صنعتی
 • طراحی وب
 • کامپیوتر نرم افزار
 • آموزشmatlab
 • VHDL,VERILOG
 • FPGA
 • #C/C++
 • نرم افزارهای برق
 • اندروید
»
برای ثبت اختراع به کجا مراجعه کنیم؟ برای ثبت اختراع باید به اداره کل ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی واقع در تهران، خیابان میرداماد، تقاطع بزرگراه مدرس- میرداماد، مراجعه شود .
این پروژه ی تحت عنوان (( ربات مسیر یاب هفت سنسور )) که در سه فصل تهیه شده است ، فصل اول مستندات این پروژه به بررسی تعاریف خاصی که در زمینه رباتیک وجود دارد و همچنین موضوعات مرتبط با آن مانند تاریخچه رباتیک ، انواع رباتها ، دسته بندی رباتها  پرداخته ایم. در فصل دوم کاربرد رباتها و همچنین اجزاء رباتها را مورد بررسی قرار داده ایم. در فصل سوم ، ساختن ربات مسیر یاب ، شرح عملکرد ربات ، توضیحات ...
شاید گاهی به یک قطعه نیاز داشته باشید ولی در پروتئوس وجود نداشته باشه من آموزشهای زیادی توی وب سایتهای مختلف دیدم ولی هیچ کدوم در مورد شبیه سازی یک قطعه که در شبیه سازی فعال باشه رو توضیح ندادن و اکثراً به شکل شماتیک و pcb آموزش رو محدود کردن.ولی در پروتوس میشه قطعاتی رو طراحی کرد که عملکرد واقعی رو از خودشون نشون بدن و در این ویدیو ما سعی کردیم که یک قطعه lm35 رو با پروتویوس بسازیم و عملکردشو ...
این برنامه یکی از جامع ترین نرم افزار های برق به شمار میرودکه مثل برنامه ی Spice به شما امکان طراحی مدار داده و هم خروجی مورد نظرتان را در اختیار شما قرار می دهد
فایرفاکس مرورگری کدباز، رایگان و انعطاف پذیر برای تمام کاربرانی است که می خواهند ضمن داشتن امنیت در اینترنت، از وب گردی لذت ببرند. معمولاً فایرفاکس انتخاب اول کاربران حرفه ای و البته برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب است.
پایتون (Python) یک زبان برنامه نویسی تفسیری ، داینامیک و شی گرا است که می توان از آن در نرم افزار ها و تکنولوژی های متنوع بهره برد . این زبان برنامه نویسی (در ایران پیتون هم تلفظ می شود) با داشتن کتابخانه های گسترده (library)روشهای بسیار قدرتمند و حرفه ای را برای کار با زبانها و ابزار های مختلف به آسانی فراهم می کند. متن باز (اوپن سورس) بوده و یادگیری و استفاده از آن در عرض چند روز ممکن است . کد ...
سیمولینک ابزاری قدرتمند برای شبیه سازی انواع سیستمها میباشد.نرم افزار matlab از نظر Simulink فوق العاده کاربردی و گسترده است. همچنین محیط گرافیکی guide نیز ابزار سودمند برای ایجاد gui (محیط گرافیکی) متناسب با سیستمهای مختلف میباشد.با ابزار guide در متلب میتوان به راحتی یک محیط گرافیکی ایجاد کرد. هدف از این آموزش یادگیری چگونگی برقراری ارتباط بین Simulink و guide در نرم افزار matlab است.از این رو ...
FPGA های متفاوتی توسط شرکتهای مختلف تولید میگردد که در ایران معروفترین آنها FPGAهای شرکت Xliinx و شرکتAltera میباشند. برای برنامه نویسی FPGAهای Xliinx از برنامه ی ise و برای برنامه نویسی Altera ها از max-plusII یا Quartus استفاده میکنیم.
نرم افزار ISE Design Suite محصولی از کمپانی Xilinx است که برای بهینه سازی نیرو و هزینه، از طریق بهره وری طراحی بیشتر، تولید شده است است. در واقع ابزارهای طراحی ISE با ارائه ی تکنولوژی هوشمند clock-gating، برای اولین بار، مصرف نیرو را تا سی درصد کاهش داده اند. همچنین این مجموعه نرم افزاری جدید پیشرفت هایی را در رزرو طراحی timing-driven، پشتیبانی برای طراحی plug-and-play و یک جریان طراحی بصری با ...
همان طور که می دانید توسط سوکت ها ما می توانیم میان برنامه ها و نرم افزارهای خود از راه دور ارتباط برقرار کنیم که البته این کار بین کامپیوترهای client و server انجام می شود.کلاینت در حقیقت، خدمات کامپیوتر بزرگتر را درخواست می کند. فرضا این خدمات می تواند شامل جست و جوی اطلاعات و ارسال انها به کلاینت باشد مانند هنگامی که یک پایگاه داده در وب مورد پرس و جو قرار می گیرد. نمونه های دیگری از این ...
سیستمهای کنترلی دستگاههای قدیمی علاوه بر استهلاک بالا و خرابیهای مکرر، راندمان کاری دستگاه را کاهش و زمان توقف و بلا استفاده بودن دستگاه را افزایش میدهند. با تبدیل این سیستمهای قدیمی به کنترلرهای مدرن و جدید علاوه بر اینکه زمان خواب دستگاه و خرابی های مکرر کاهش می یابد، باعث عیب یابی بسیار آسان، هزینه تعمیرات و نگهداری کمتر و افزایش راندمان تولید میشود. از دیگر مزایای این سیستمها ثبت زمان کارکرد ...
رنگ های مختلفی که در طراحی لایه ها استفاده می شود  را می توان از ترکیب RGB یا همان Red Green Blue ایجاد کرد.برای هر رنگ 255 قطره داریم و قصد داریم رنگها را در شکل hex نمایش دهیم. همونطور که میدونید اعداد در مبنای هگزادسیمال به صورت زیر نمایش داده می شوند : 
مقالات
«
 • کامپیوتر
 • برق-الکترونیک
 • طرح توجیهی
 • گزارش کار آموزی
 • برق قدرت
»
در این پژوهش ابتدا در مورد، ابتدا در مورد اثر انگشت و تاریخچه منطق فازی و همچنین شرح مختصری در مورد استفاده از منطق فازی در بیومتریک می پردازیم. در ادامه، کارهای که محققین در خصوص استفاده از روشهای فازی جهت شناسایی اثر انگشت انجام داده اند از جمله روش استفاده از منطق فازی در سیستم های اثر انگشت، معماری یک سیستم ترکیبی، و همچنین استفاده از رمز گذاری فازی برای نشان دادن ساختار ویژگی های برآمدگی های ...
امــروزه بحران مصرف برق شايد مسئله اي مشكل سـاز براي آينده كشورمـان باشد ، با كاهش و صـرفه جويي در مصـرف برق شايد بتوان نيمي از اين مشكل را حل نمود ، اما با كمي تدبير مي توان كمك بزرگي به آينده و اقتصاد نمود . ساخت دستگاه آنالايزر (VCA005) تنها گامي در بهينه سازي مصرف انرژي مي باشد ، اين دستگاه با آناليز كامل از مصـرف انرژي نموداري بصورت ماكزيمم و مينيمم مصرف در اختيار كاربر قرار مي دهـد ، ...
در این گزارش کارآموزی به مراحل مختلف انجام شده روی شیر خام برای تولید انواع فرآوردهای آن پرداخته شده،همچنین انواع دستگاهای مختلف کارخانه شیر و قسمتهای مختلف این دستگاها(میزان تولید، ظرفیت و...) ذکر شده است. در یک کارخانه شیر انواع و اقسام سنسور ها برای کنترل مراحل مختلف تولید به کار برده میشود. در بخش بعدی این گزارش مهمترین سنسور های به کار رفته در چرخه تولید کارخانه شیر و عملکرد آنها را شرح داده ...
پایان نامه ی پیش رو که در 242 صفحه جمع آوری شده است کاملترین پایان نامه موجود در زمینه ی بررسی تلفات در بخش توزیع و روش های کاهش آن میباشد. شبكه قدرت شامل سه بخش توليد ،انتقال و توزيع نيرو است . انرژي الكتريكي پس از توليد در نيروگاهها و عبور از شبكه هاي انتقال و توزيع به مصرف كنندگان مي رسد در اين مسير مقداري از انرژي بدلايل مختلف تلف مي شود قدمت بحث تلفات در بخش توزیع به اندازه قدمت صنعت برق مي ...