// درخواست کمک برای تایمر دو زمانه - برق،رباتیک،کامپیوتر - الکترونیکا

الکترونیکا پروژه های الکترونیک و مکانیک

سایت در حال به روز رسانی به نسخه ی جدید میباشد در صورت بروز مشکل با شماره ی 09213203841 تماس بگیرید

درخواست کمک برای تایمر دو زمانه

اطلاعات بیشتر
10 سال 10 ماه قبل #80 توسط sky_man847
سلام مهندس اول از همه چی بخاطر سایت عالیتون تشکر میکنم این درخواست رو تو درخواست برنامه ها گذاشتم گفتم اینجا کمک بگیزم بهتره ممنون میشم کمکم کنید
راستش یه تایمر دو زمانه با 7سگمنت 4تایی میخواستم تایمری که متوالی کار کنه بصورتی که یه زمان رو که دادیم خاموش باشه زمان دوم تو اون مدت روشن بشه بعد گذشتن از اون مدت باز خاموش بشه اینجوری ادامه داشته باشه البته با avr...مثلا یه تایم 1ساعت و یه تایم 1دقیق بدیم بهش مدار شروع بکار کنه 1ساعت اول رله خاموش بعد 1ساعت رله 1دقیقه کار کنه بعد این 1دقیقه باز 1ساعت خاموش بشه و الی اخر.......تو دادن این تایمها اگه بزنامه نویسیش سخت میشه این تایم 1ساعت ثابته ولی اونیکی تایم که رله روشن میشه رو باید تغییر بدم ممنون میشم اگه تونستین کمکم کنید
ممنون بخاطر بهترین سایتتون

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

اطلاعات بیشتر
10 سال 10 ماه قبل #81 توسط atmega128
ببینید این پروژه همین چیزیه که شما میخواید فقط کافیه یه سون سگمنت بهش اضافه کنی اگه میشه شمانیکشو تغییر بده و یه 7 سگمنت بهش اضافه کن تا منم فکری به حال برنامش بکنم ولی بدون تایمر نگهبان.
در واقع این پروژه خیلی از چیزی که شما میگید کاملتره ولی فقط با lcd هستش
ساعت دیجیتال با گاهشمار شمسی و آلارم
این کاربران از شما تشکر نموده اند: sky_man847

اطلاعات بیشتر
10 سال 10 ماه قبل #82 توسط sky_man847
مهندس جان دمت گرم بابا این در حد المپیکه من در حد تیم ملی میخوام :cheer: ولی خیلی مدار بزرگی بود مهندس یه مشکلی دارم اگه بخوایم اینو به ون سگمنت تبدیل کنیم پورت کم نمیاریم به کدوم پورتها وصل کنیم .اگه تعداد کلیدها و تعداد رله ها رو کم کنیم درست میشه :) اونم میشه که یه پروژه جدید :unsure: نمیدونم چیکا کنم هیییی چه ضد حالیه این lcdها
راستی مهندس یه سوال دگه واسه کریستال خارجی این از یه ایسی بکار بردین لازمه اخه پایه های 9 و10 کریستال خارجیا میشه تز این ایسی استفاده نکرد شرمنده ادم تو شهرستان که زندگی کنه لنگه یه مقاومت چه برسه با این ایسیها :( :( :ahhh:

اطلاعات بیشتر
10 سال 10 ماه قبل #83 توسط atmega128
در کل چند تا پایه لازم داریم؟برای سون سگمنت 7 تا +4 پایه برای هر کدوم در کل میشه 11 پایه خوب آره میشه کلید ها رو کم کرد

اطلاعات بیشتر
10 سال 10 ماه قبل #84 توسط sky_man847
lمهندس پس شما بگین از کجاشروع کنم مهندس نمیدونم اینجا میشه اسم سایتی رو اورد یا نه ولی شما یه نگاهی به این سایت بندازین
esmaeil-avr.mihanblog.com/post/23
این مدار یکم شبیه فقط باید مدت زمان روشن بودنشو تو برنامش تغییر بدم ولی اومدم تو عملی بستن به مشکلات زیادی برخوردم رفرش تند تند سون سگمنت و برعکس نشون دادن اعداد مطمئنا جای پایه هاشو درست بسته بودم تو همه فرکانسهای داخلی هم پروگرم کردم باز جواب نداد یه ایسیم هم تو این فیوز بیتها از دست دادم پرسیدم ازش گفت jtag غیر فعال کن اصلا واسه atmega8 فیوزjtag نداریم تا حالا 30 بار بستم ولیییییییییییی :jelf: :ahhh: :side: :side: :side: :side: :side: :side:

اطلاعات بیشتر
10 سال 9 ماه قبل #85 توسط atmega128
خوبه باشه من تغییرات لازم رو میدم برات توی سایت قرار میدم باید سورس فایل رو ببینم

قدرت گرفته از كيوننا